RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Posłanka Lewicy zaliczyła kompromitującą wpadkę. „Gdzie pani widziała taki sondaż?”

W ostatnim sondażu około 60 czy 70 proc. Polaków uważa, że powinniśmy rozmawiać z Łukaszenką w sprawie kryzysu na granicy – oznajmiła w TVP Info posłanka Lewicy Katarzyna Ueberhan. Dopytywana o źródło tak zaskakującego badania nie potrafiła go wskazać. Parlamentarzystkę poprawił wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Negocjacje z Alaksandrem Łukaszenką w sprawie kryzysu na granicy popiera zaledwie 7,7 proc. badanych, nie 70.

Kolejni kurierzy przewożący nielegalnych imigrantów zatrzymani

Dwóch kolejnych tzw. kurierów, Polaków przewożących osoby nielegalnie przebywające w naszym kraju, zatrzymała minionej doby policja w województwie...

zobacz więcej

Ueberhan w programie „Minęła 8” w TVP Info krytykowała spóźnione jej zdaniem działania polskiego rządu w sprawie presji migracyjnej wywoływanej przez reżim Alaksandra Łukaszenki.

– Nasza wschodnia granica jest też granicą UE, to nie jest tylko problem Polski, ale i zagrożenie dla całej UE i całej Europy – mówiła przedstawicielka środowiska opowiadającego się za przyjmowaniem migrantów i atakującego rząd za budowanie ogrodzenia na granicy.

Katarzyna Ueberhan wspomniała też o rozmowach prowadzonych przez Angelę Merkel z Łukaszenką czy Macrona z Putinem. – Uważam, że niedobrze, że rozmawia się o nas bez nas, ale z drugiej strony jeśli chodzi o rozmowy z Łukaszenką, widziałam ostatni sondaż, gdzie chyba około 60 czy 70 proc. uważa, że powinniśmy rozmawiać z Łukaszenką, z Białorusią – oznajmiła.

Na pytanie prowadzącej program, gdzie widziała taki sondaż, posłanka nie umiała odpowiedzieć.

– Gdzieś w mediach, mogę pani wysłać po programie, to na pewno z dzisiejszej prasówki – zaznaczała. Jej zdaniem oczekiwania społeczeństwa mogą być takie, że „skoro Białorusini są twórcami problemu, to trzeba z nimi rozmawiać i tam przerzucić odpowiedzialność”.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, który był również gościem programu, zwrócił posłance uwagę, że pomyliła liczby. – Negocjacje z Alaksandrem Łukaszenką w sprawie kryzysu na granicy popiera zaledwie 7,7 proc. badanych – mówił dyplomata, cytując wyniki sondażu dla „DGP” sprzed trzech dni.

– To ja źle spojrzałam – przyznała posłanka Lewicy. – Może przecinek się przesunął – dodała prowadząca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej