RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Kolejni kurierzy przewożący nielegalnych imigrantów zatrzymani

Policja zatrzymała kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)
Policja zatrzymała kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Dwóch kolejnych tzw. kurierów, Polaków przewożących osoby nielegalnie przebywające w naszym kraju, zatrzymała minionej doby policja w województwie podlaskim. Jeden z kierowców wiózł dwóch obywateli Syrii, drugi – rzeczy należące do imigrantów.

Agresywni migranci w ośrodku w Wędrzynie. Niszczą ogrodzenie, wybili szyby, chcą do Niemiec [WIDEO]

W ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie w woj. lubuskim wybuchł w czwartek bunt. Migranci zaczęli niszczyć zabezpieczenia i ogrodzenie ośrodka.

zobacz więcej

Jak poinformował w piątek rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, obaj mężczyźni zatrzymani zostali w czasie kontroli w Orli (powiat bielski). Obaj podejrzewani są o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy przez inne osoby.

We wsi Hruskie (powiat augustowski) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Gruzji. Jechał on wraz z dwiema innymi osobami – kolejnym Gruzinem oraz Irakijczykiem. – W związku z koniecznością wyjaśnienia okoliczności legalności pobytu, osoby te przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej – dodał Krupa.

Od początku kryzysu na polsko–białoruskiej granicy policjanci z całego kraju, pełniący tam obecnie służbę, zatrzymali w Podlaskiem 316 tzw. kurierów w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy; przewozili oni ponad ok. 1,3 tys. osób, które wcześniej nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej