RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Poważna zmiana pogody. Co nas czeka w piątek? [PROGNOZA]

Zimowa aura w Zakopanem (fot. PAP)
Zimowa aura w Zakopanem (fot. PAP)

Największych opadów śniegu mogą się spodziewać w piątek mieszkańcy województw: śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego – powiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak. W regionach, gdzie termometry wskażą około zera stopni, śnieg będzie mokry i ciężki.

IMGW wyda alerty dla całej Polski. Zbliża się śnieżyca, nawet 20 cm śniegu

W piątek niemal w całym kraju nastąpi załamanie pogody i ochłodzenie. IMGW w kilkunastu województwach prognozuje intensywne opady śniegu i deszczu...

zobacz więcej

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 5-10 cm. Największy będzie w pasie od Śląska przez Małopolskę po woj. łódzkie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie i podlaskie – wskazał synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Dodał, że śnieg padający przy temperaturze około 0 st. będzie mokry i ciężki. Opady samego deszczu wystąpią jedynie na Podkarpaciu, gdzie będzie najcieplej.

„Większe przejaśnienia możliwe są jedynie na zachodzie kraju” - poinformował.

W nocy z piątku na sobotę w wielu miejscach spodziewana jest mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Mgły wystąpią głównie na południu kraju i na zachodzie.

Temperatura minimalna tej nocy wyniesie od -2 do 2 st., a na południowym wschodzie – do 3 st. Najchłodniej będzie na Podhalu, około -4 st. Spadek temperatury poniżej zera będzie powodował zamarzanie dróg i chodników, będzie ślisko - ostrzega IMGW.

W sobotę rano na zachodzie kraju można liczyć na większe przejaśnienia, ale na ogół będzie pochmurno. Na wschodzie prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Podkarpaciu rano może spaść deszcz. O poranku trzeba się liczyć z mgłami ograniczającymi widzialność do 200-300 m.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej