RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Skatował człowieka w Alejach Jerozolimskich. Wpadł na przejściu w Dorohusku

Za zarzucany mu czyn może grozić do 10 lat więzienia (fot. PAP)
Za zarzucany mu czyn może grozić do 10 lat więzienia (fot. PAP)

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mężczyzny w Alejach Jerozolimskich – poinformował rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata. Dodał, że 36-latek wpadł na przejściu granicznym w Dorohusku.

Agresywni migranci w ośrodku w Wędrzynie. Niszczą ogrodzenie, wybili szyby, chcą do Niemiec [WIDEO]

W ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie w woj. lubuskim wybuchł w czwartek bunt. Migranci zaczęli niszczyć zabezpieczenia i ogrodzenie ośrodka.

zobacz więcej

Rzecznik śródmiejskiej policji przekazał, że sprawa miała swój początek w sierpniu ubiegłego roku. „To wtedy przed jednym ze sklepów w Alejach Jerozolimskich doszło do pobicia siedzącego tam mężczyzny. Pomimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzna zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń” - tłumaczył podinsp. Robert Szumiata.

Wskazał, że wyjaśnieniem sprawy i zatrzymaniem sprawcy zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. „To dzięki ich zaangażowaniu i współpracy z Prokuraturą Rejonową Warszawa-Śródmieście doszło do zatrzymania podejrzanego” - zaznaczył policjant.

Podał, że w ustaleniu wizerunku i danych personalnych mężczyzny pomogły m.in. wielogodzinne analizy nagrań z kamer monitoringów i przesłuchania świadków zdarzenia.

„Kiedy było już wiadomo, kim jest sprawca tego przestępstwa, prokuratura rejonowa dla Warszawy Śródmieścia wydała list gończy za 36-latkiem. Obywatel Ukrainy wpadł na przejściu granicznym w Dorohusku. Próbował uciec z Polski jako pasażer rejsowego autobusu” - podkreślił.

Dodał, że podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej