RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Losowanie w Zurychu wyłoni rywali Polaków w barażach

Mecze barażowe odbędą się 24 i 29 marca (fot. Getty Images)
Mecze barażowe odbędą się 24 i 29 marca (fot. Getty Images)

Polscy piłkarze poznają podczas piątkowego losowania w Zurychu przeciwników w zaplanowanych na marzec dwustopniowych barażach o awans do mistrzostw świata 2022. Nasi reprezentanci, którzy po raz pierwszy przystąpią do takiej rywalizacji o wielki turniej, nie są rozstawieni.

Fantastyczny gol przewrotką Lewandowskiego w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski strzelił gola przewrotką w wygranym 2:1 wyjazdowym meczu z Dynamem Kijów w 5. kolejce Ligi Mistrzów....

zobacz więcej

O trzy miejsca na mundialu zagra 12 drużyn - 10 ekip z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych oraz dwie z najlepszymi osiągnięciami w ostatniej edycji Ligi Narodów UEFA, które nie zajęły jednej z dwóch czołowych lokat w grupach: Austria i Czechy.

Reprezentacja Paulo Sousy była bliska rozstawienia, lecz, grając bez oszczędzanych Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika, przegrała u siebie na koniec eliminacji z Węgrami 1:2.

Ta porażka oraz niekorzystne wyniki w innych grupach sprawiły, że kadra Sousy nie będzie rozstawiona. Na dodatek mecz pierwszej rundy barażowej (czyli półfinał) zagra na wyjeździe.

Polacy mogą trafić w półfinale na Włochy, Portugalię, Szwecję, Rosję, Szkocję lub Walię. Poziom tych drużyn wydaje się mocno zróżnicowany, co oznacza, że los dla niektórych może być bardzo łaskawy.

Ceremonia w Zurychu rozpocznie się o godz. 17. Z uwagi na pandemię ma być przeprowadzona w trybie zdalnym.

Reprezentacji Polski pozna nie tylko rywala w półfinale, ale również ewentualnego przeciwnika w decydującej rundzie.

Aby ustalić, który zwycięzca półfinału zagra u siebie w finale, dla każdej ścieżki odbędzie się, również tego dnia, dodatkowe losowanie.

Mecze barażowe odbędą się 24 i 29 marca, a mundial w Katarze - od 21 listopada do 18 grudnia 2022 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej