RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Byli agenci Mosadu będą chronić Lidl przed atakami hakerów

Koszt tej inwestycji to blisko 700 mln dolarów (fot. Getty Images)
Koszt tej inwestycji to blisko 700 mln dolarów (fot. Getty Images)

Niemiecka Grupa Schwarz chce bronić swoje sieci handlowe Lidl i Kaufland przez nasilającymi się atakami hakerów. W tym celu zatrudni izraelską firmę XM Cyber, specjalizującą się w bezpieczeństwie IT – informuje portal biznesowy „Business Insider Deutschland” (BID). Koszt tej inwestycji to blisko 700 mln dolarów.

Drożyzna w Turcji. Długie kolejki do stacji benzynowych [WIDEO]

Długi kolejki samochodów ustawiły się w środę wieczorem do stacji benzynowych w różnych miastach Turcji, po tym jak zapowiedziano kolejny wzrost...

zobacz więcej

Firma XM Cyber, zajmująca się bezpieczeństwem systemów internetowych, została założona przez Tamira Pardo – byłego szefa izraelskiego wywiadu. „Aby chronić Lidl przed atakami, XM Cyber opracowało platformę, która ma identyfikować słabe punkty wewnątrz firmowych sieci i automatycznie je poprawiać” – opisuje BID.

Coraz więcej sieci handlowych pada ofiarą ataków hakerskich, w Niemczech ofiarami ataków padły m.in. sieci Bauhaus, Gerry Weber czy sieć supermarketów Tegut. Najczęściej celem cyberprzestępców jest przejmowanie danych w celu wyłudzania pieniędzy od zaatakowanej firmy.

„To nie powinno się przydarzyć w przypadku grupy Schwarz” – podkreśla BID. Aby takim atakom przeciwdziałać, największa grupa handlowa w Europie, właściciel flagowych sieci Lidl i Kaufland, wyciągnęła wnioski i postanowiła zainwestować 700 mln dolarów w izraelską firmę zajmującą się bezpieczeństwem IT, która ma ochronić sieci przed atakami hakerów.

Dwóch współpracowników Pardo również pracowało w przeszłości dla Mosadu. „Wiedza i siła innowacji byłych agentów Mosadu powinny teraz pomóc Lidlowi i Kauflandowi obronić się przed potencjalnymi atakami” – komentuje BID.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej