RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Lekarz z Wałbrzycha zmarł z przepracowania? Szokujące ustalenia prokuratury

Co było faktyczną przyczyną zgonu? (fot. pixabay/orzalaga)
Co było faktyczną przyczyną zgonu? (fot. pixabay/orzalaga)

23 sierpnia dziennik.walbrzych.pl poinformował o śmierci 39-letniego anestezjologa z Wałbrzycha. Koledzy lekarze ze Szpitala Specjalistycznego im. dra A. Sokołowskiego przyznawali wówczas, że placówka ma ogromne deficyty kadrowe, a ich kolega umarł z przepracowania. Co było faktyczną przyczyną zgonu?

Mieli handlować fałszywymi certyfikatami szczepień. Reaguje NFZ

Centrum Medyczne MASMED w Zabierzowie w Małopolsce miało wydawać fałszywe certyfikaty szczepień przeciw COVID-19. O procederze poinformowały Fakty...

zobacz więcej

Lekarz pracował ponad 100 godzin tygodniowo. Czy przyczyną zgonu było sugerowane wcześniej przepracowanie? Po blisko trzech miesiącach oczekiwania prokuratura otrzymała wyniki dodatkowych badań.

W chwili śmierci lekarz znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. Było to blisko dwa promile alkoholu we krwi i ponad 2,5 promila w moczu. Jednocześnie nie ustalono w jego organizmie innych substancji – tłumaczy szef Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu Marcin Witkowski.

Zgon miał charakter naturalny i był wynikiem nagłego zatkania dróg oddechowych treścią pokarmową – dodaje prokurator cytowany przez portal rynekzdrowia.pl.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej