RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wybuch w kopalni w Rosji. Zginęło 14 osób, zaginionych są dziesiątki

W obwodzie kemerowskim w Rosji doszło do wypadku w kopalni (fot. PAP/EPA/PRESS SERVICE OF ADMINISTRATION OF THE GOVERMENT OF KUZBASS / HA)
W obwodzie kemerowskim w Rosji doszło do wypadku w kopalni (fot. PAP/EPA/PRESS SERVICE OF ADMINISTRATION OF THE GOVERMENT OF KUZBASS / HA)

Co najmniej 14 osób, w tym 11 górników i trzech ratowników, zginęło w wypadku, do którego doszło w czwartek w kopalni węgla kamiennego Listwiażnaja w obwodzie kemerowskim w Rosji. Zaginionych jest ponad 35 osób; ich los ani lokalizacja nie są znane. 50 górników zostało rannych, 43 z nich hospitalizowano.

Szli z pomocą zasypanym kolegom, nastąpiła eksplozja. Sześć ofiar wybuchu w rosyjskiej kopalni

Do eksplozji podczas akcji ratowniczej w kopalni „Północna”, w rosyjskiej Workucie, doszło nad ranem w niedzielę. Zginęło 6 ratowników. W czwartek...

zobacz więcej

Władze podały, że znaleziono 11 martwych górników i trzech ratowników, którzy zginęli poszukując uwięzionych ludzi. Akcję ratowniczą prowadzoną na głębokości 250 metrów pod ziemią przerwano w czwartek po południu z powodu zagrożenia eksplozją; ratownicy wyjechali na powierzchnię.

Według agencji Interfax górnicy mieli zapasy tlenu na sześć godzin, które można by wydłużyć o kilka godzin, ale i tak skończyłyby się one w czwartek późnym wieczorem.

W czasie wypadku pod ziemią znajdowało się 287 osób                       


 O pojawieniu się dymu, a następnie eksplozji w jednym z szybów kopalni położonej w południowo-zachodniej Syberii służby kontrolne poinformowały w czwartek rano. W czasie wypadku pod ziemią znajdowało się 287 osób, 237 wydostało się z kopalni.

Według zastępcy prokuratora generalnego Rosji Dmitrija Demeszyna jako przyczynę katastrofy w kopalni  wstępnie wskazano wybuch metanu. Agencja TASS poinformowała, powołując się na źródło zbliżone do prowadzonego w sprawie katastrofy śledztwa, że zatrzymano dwie osoby – dyrektora kopalni i jego zastępcę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej