RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Koniec epoki Angeli Merkel. Co to może znaczyć dla Unii Europejskiej? [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

– Niemcy mają tylko „soft power”, czyli miękką siłę. Nie są państwem silnym militarnie i to jest obsesyjnie powtarzane w Berlinie – powiedziała Aleksandra Rybińska z tygodnika „Sieci” w programie „O co chodzi”. – Dla mnie Angela Merkel to przede wszystkim kryzys migracyjny, który został w nieodpowiedni sposób zagospodarowany – dodała Olga Doleśniak-Harczuk z „Gazety Polskiej Codziennie”.

Potężna krytyka Angeli Merkel. Popełniła kolejny historyczny błąd

Angela Merkel była krytykowana za zaproszenie w 2015 roku imigrantów do UE, co wywołało wieloletni kryzys migracyjny. W poniedziałek wieczorem...

zobacz więcej

Po wielotygodniowych negocjacjach przywódcy SPD, FDP i Zielonych przedstawili umowę koalicyjną. Nowym kanclerzem zostanie socjaldemokrata Olaf Scholz, który zastąpi na tym stanowisku Angelę Merkel. Umowa koalicyjna liczy 177 stron i musi zostać jeszcze zatwierdzona na konwencjach partyjnych SPD, FDP i Zielonych. Zgodnie z założonym scenariuszem, Olaf Scholz ma zostać mianowany kanclerzem między 6 a 10 grudnia.

Program przyszłego rządu przewiduje między innymi obniżenie wieku wyborczego do 16 lat. Liderzy SPD, FDP i Zielonych zapowiedzieli także przełom w zakresie cyfryzacji, nową „ofensywę klimatyczną” i wprowadzenie świadczeń obywatelskich, umożliwiających „poszanowanie godności jednostki”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej