RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Zaszkodzi całej opozycji”. Biedroń komentuje rajd Tuska

Wolałbym sam kontrolować jazdę – odpowiada Robert Biedroń na pytanie o wspólną listę opozycji (fot. arch.PAP/Paweł Supernak, PAP/Rafał Guz)
Wolałbym sam kontrolować jazdę – odpowiada Robert Biedroń na pytanie o wspólną listę opozycji (fot. arch.PAP/Paweł Supernak, PAP/Rafał Guz)

– Myślę, że wykroczenie drogowe to jest poważna rysa na wizerunku Donalda Tuska i to zaszkodzi całej opozycji – ocenił współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń.

Piracki rajd Tuska. Parlamentarzyści KO mają nakaz „konsultowania wypowiedzi”

Parlamentarzyści KO otrzymali sms-y, z których wynika, że „w związku z oświadczeniem Donalda Tuska” proszeni są „o konsultowanie wypowiedzi w...

zobacz więcej

Biedroń został zapytany w Polsat News, czy „Donald Tusk bez prawa jazdy będzie w stanie dowieźć Platformę do zwycięstwa w następnych wyborach”. – Myślę, że to jest poważna rysa na wizerunku Donalda Tuska i to zaszkodzi całej opozycji – ocenił polityk Lewicy.

Udział we wspólnej liście opozycji? „Boję się ludzi, którzy przekraczają prędkość”


Dopytywany, czy on „do samochodu prowadzonego przez Donalda Tuska nie chciałby wsiąść, jeśli chodzi o listę opozycji”, Robert Biedroń odpowiedział: Boję się ludzi, którzy przekraczają prędkość. Wolę sam kontrolować jazdę i jechać zgodnie z przepisami.

W sobotę Donald Tusk jechał przez obszar zabudowany z prędkością 107 km/h, za co otrzymał mandat w wysokości 500 zł, 10 punktów karnych i zatrzymano mu prawo jazdy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wiśniewo koło Mławy (woj. mazowieckie). Niedługo potem Tusk potwierdził na Twitterze, że „przekroczył przepis drogowy”.

„Jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji” – napisał były premier rządu PO-PSL.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Przeczytaj także: Co by się stało, gdyby Donald Tusk wypił krew kota? Posłanka Lewicy wyjaśnia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej