RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Życie na „na zakazie” będzie kosztować kibola dilera sześć lat więzienia

Sześć lat więzienia wraz z półmilionową grzywną to główne kary, na które Sąd Rejonowy Katowice-Zachód skazał 27-letniego pseudokibica z Katowic, który w ubiegłym roku postanowił dowieść, że za nic ma zakazy, nakazy i prawo w ogóle. Choć był poszukiwany do odbycia 120 dni aresztu za notoryczne łamanie dożywotniego zakazu jazdy, podjechał swoim BMW przed blok, w którym urządził narkotykowy magazyn.

„Master” z Jude Gangu oskarżony w sprawie przemytu marihuany wartej 55 mln zł

Grupa kiboli i gangsterów przez 6 lat przerzuciła w sumie z Hiszpanii i Holandii w nie mniej niż 15 ton „trawki” o wartości detalicznej ok. 390 mln...

zobacz więcej

Pseudokibic GKS Katowice będzie bardzo długo wspominał 28 września 2020 r. Tego dnia spokojnie podjechał swoim BMW przed jeden z budynków w rejonie Parku Kościuszki w Katowicach. Mieszkał tam od jakiegoś czasu i uważał lokal za bezpieczny na tyle, że zorganizował w nim narkotykowy magazyn.

Kibol nie wiedział jednak, że jakiś czas wcześniej funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie specjalizujący się w walce z pseudokibicami oraz „narkotykowi” z komendy wojewódzkiej w Katowickiej dowiedzieli się, że dysponuje dużą ilością towaru. Jacek W. był jednak na tyle ostrożny, że przez dłuższy czas urywał się policyjnym ogonom.

Strzał za kilka milionów


Tym razem stróże prawa nie dali się zgubić młodzieńcowi. Kiedy wszedł do bloku, policjanci po cywilnemu poszli za nim. Wkroczyli, kiedy Jacek W. przekręcił klucz w drzwiach. Kibol o mało co nie popłakał się ze złości.

Uderzenie w kolejny kibolski gang. Mógł przemycić do Polski setki kilogramów marihuany

Blisko 80 kg marihuany przejęli funkcjonariusze CBŚP rozpracowujący gang złożony głównie z pseudokibiców Polonii Bytom. Z ustaleń lubelskich...

zobacz więcej

Okazało się bowiem, że w mieszkaniu i piwnicy zgromadził ponad 9 litrów wodnego roztworu amfetaminy, prawie 60 kg marihuany, ponad 100 gramów kokainy, prawie 4 kg amfetaminy, kilogram ecstasy oraz sterydy anaboliczne. W detalu taka ilość narkotyków warta byłaby nawet kilka milionów złotych.

Z pewnością młody mężczyzna nie wyłożył sam pieniędzy na zakup towaru i będzie musiał się jeszcze rozliczyć z kompanami. A tu na domiar złego znaleziono przy nim 35 tys. zł w gotówce.

Pseudokibic trafił do aresztu, ale nie tylko za sprawą bogatej kolekcji substancji odurzających. Okazało się bowiem, że Sąd Rejonowy w Wieliczce wystawił za nim nakaz zatrzymania i doprowadzenia do aresztu, w którym ma odbyć karę 125 dni pozbawienia wolności.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
To kara za notoryczne łamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Mimo młodego wieku kibol już kilka lat wcześniej dostał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

„Misiek”, który pogrążył gang Wisła Sharks, oskarżony o popełnienie 95 przestępstw

O popełnienie 95 przestępstw został oskarżony Paweł M., były herszt gangu Wisła Sharks. Krakowskie „pezety” Prokuratury Krajowej zarzucają mu m.in....

zobacz więcej

Przed kilkoma miesiącami Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu oskarżyła mężczyznę m.in. o posiadanie narkotyków i kilka pomniejszych grzeszków. Sąd Rejonowy Katowice-Zachód skazał pseudokibica z Katowic, który tak pechowo wrócił do domu.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków wymierzył mu karę sześciu lat więzienia i grzywnę 500 tys. zł. To dość surowy wyrok za tzw. bierny handel narkotykami.

Sąd orzekł też wobec niego nawiązkę w wysokości 50 tys. zł, którą oskarżony będzie musiał zapłacić na cele zapobiegania i zwalczania narkomanii, oraz 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto mężczyzna będzie musiał pokryć 112 tys. zł kosztów sądowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej