RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Agresywni migranci w ośrodku w Wędrzynie. Niszczą ogrodzenie, wybili szyby, chcą do Niemiec [WIDEO]

W ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie w woj. lubuskim wybuchł w czwartek bunt. Migranci zaczęli niszczyć zabezpieczenia i ogrodzenie ośrodka.

Nowe nagranie z granicy. Tym razem zaatakowali w rejonie Białowieży [WIDEO]

Na odcinku granicy ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Białowieży 50 agresywnych migrantów próbowało sforsować granicę. Nagranie z...

zobacz więcej

– Około 100-osobowa grupa mężczyzn zachowuje się agresywnie w ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie. Między innymi zaczęli szarpać i niszczyć ogrodzenie. Wybite zostały też szyby w ośrodku – poinformowała PAP rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska

Cudzoziemcy mieli skandować„freedom”, czyli wolność oraz wykrzykiwać, że celem ich podróży są Niemcy. Jak podaje policja, na plac przed budynkiem ośrodka wynieśli kosze na śmieci oraz szafki. Uznano to za demonstrację siły fizycznej.

W stan gotowości postawione zostały jednostki policji oraz straży granicznej z północy regionu. Według informacji przekazanej przez por. Annę Michalską w ośrodku dla cudzoziemców na poligonie w Wędrzynie przebywa aktualnie około 600 osób. – Są to sami mężczyźni, z czego 358 osób to obywatele Iraku – powiedziała rzeczniczka SG.

W połowie roku na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zaadaptowano miejsca na ośrodek strzeżony dla cudzoziemców.

Placówka może przyjąć kilkuset obcokrajowców. Do ośrodka trafiają osoby zgodnie z postanowieniem sądu, które zostały zatrzymane przez uprawnione organy na podstawie przepisów ustawy o cudzoziemcach, a w szczególności za usiłowanie lub przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej