RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Trump kontra Biden. Sondaż reelekcji pokazuje miażdżącą przewagę

Jak wyścig o prezydencki fotel wyglądałby dzisiaj (fot. PAP/EPA/O.CONTRERAS, J.Devaney/GC Images)
Jak wyścig o prezydencki fotel wyglądałby dzisiaj (fot. PAP/EPA/O.CONTRERAS, J.Devaney/GC Images)

Na pytanie „Na kogo zagłosowałbyś/zagłosowałabyś w najbliższych wyborach, gdyby odbywały się dzisiaj?”, 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że wybrałoby Donalda Trumpa. Joe Bidena wskazało 32 proc. pytanych – tak wynika z sondażu telefonicznego przeprowadzonego przez Rasmussen Reports.

„Głupek”. Trump o Bidenie w sprawie Afganistanu

W nagraniu wideo opublikowanym w 20. rocznicę ataków terrorystycznych z 11 września były prezydent USA Donald Trump oskarżył prezydenta Joe Bidena...

zobacz więcej

Wyniki sondażu przytacza portal tysol.pl wskazując, że według badania 56 proc. Amerykanów uważa, że ubieganie się o reelekcję w wyborach prezydenckich w 2024 roku przez Joe Bidena byłoby złym pomysłem. Jak wskazuje tysol.pl przeciwnego zdania jest 30 proc. pytanych. 14 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Na pytanie „Na kogo zagłosowałbyś/zagłosowałabyś w najbliższych wyborach, gdyby odbywały się dzisiaj?”, 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że wybrałoby Donalda Trumpa. Joe Bidena wskazało 32 proc. pytanych.

Opcję „ktoś inny” wybrało 17 proc., zaś „nie wiem” 6 proc.

Zaznaczono również, że Biden może liczyć na 69 proc. głosów wyborców, którzy poparli go w ostatnich wyborach prezydenckich. Donald Trump w analogicznym badaniu może liczyć na 83 proc. głosów swoich wyborców.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej