RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dwa razy jednego dnia pijana prowadziła auto. Interweniował ten sam policjant

Policjant zatrzymał kobietę do kontroli drogowej (fot. PAP/P.Piątkowski, zdjęcie ilustracyjne)
Policjant zatrzymał kobietę do kontroli drogowej (fot. PAP/P.Piątkowski, zdjęcie ilustracyjne)

Dwukrotnie w ciągu jednego dnia w Sokolnikach (woj. podkarpackie) policjanci zatrzymali 25-latkę, która kierowała autem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niej blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta miała już sądowy zakaz kierowania pojazdami. Usłyszała zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Pies Straży Granicznej pomógł zatrzymać złodzieja

Owczarek niemiecki pracujący w braniewskiej placówce Straży Granicznej pomógł zatrzymać mężczyznę, który prawdopodobnie włamał się do stacji paliw....

zobacz więcej

W niedzielę przed godz. 11, na drodze w Sokolnikach policja zatrzymała do kontroli drogowej 25-letnią kobietę, kierującą osobowym citroenem. Sposób poruszania się pojazdu wskazywał, że może być ona nietrzeźwa.

Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 25-latki blisko 2,5 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się, kobieta miała już aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd na okres 4 lat. Po wykonanych czynnościach została zwolniona do domu.

Drugie zatrzymanie


Przed godz. 16 ten sam policjant, który przed południem zatrzymał 25-latkę do kontroli drogowej, wracając po służbie prywatnym samochodem do domu znowu zauważył ją za kierownicą citroena. Kobieta jechała w kierunku marketu spożywczego. W aucie przewoziła dwóch mężczyzn. Po chwili zatrzymała samochód na parkingu i ruszyła do sklepu. Policjant natychmiast podjął interwencję. Uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę i powiadomił dyżurnego jednostki. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Od kobiety czuć było alkohol, a jej mowa była niewyraźna. 25-latka miała też problemy z utrzymaniem równowagi.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ponownie skontrolowali jej trzeźwość. Badanie wykazało 2,34 promila alkoholu w jej organizmie. Na miejsce wezwano pomoc drogową, która zabezpieczyła samochód.


W środę kobieta usłyszała zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi będzie odpowiadać przed sądem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej