RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tragedia w kopalni na Syberii. Nie żyją górnicy

10 osób zginęło, a ok. 50 jest nadal pod ziemią po wypadku w rosyjskiej kopalni węgla na Syberii. Nie ma z nimi kontaktu. 45 górników jest rannych. W momencie zadymienia szybu wentylacyjnego w kopalni w pobliżu miasta Biełowo w regionie Kemerowo znajdowało się 285 osób.

Wyciek metanu w kopalni. Nie żyje sześciu górników

W kopalni węgla kamiennego w Abaju, w Zagłębiu Karagandyjskim doszło w niedzielę rano do wycieku metanu. Większość 64-osobowej załogi pracującej...

zobacz więcej

W Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym na Syberii w kopalni Listwiażnaja w pobliżu Biełowa doszło do eksplozji i zadymienia szybu wentylacyjnego. Ustalono, że chodzi o szyby usytuowane na głębokości 250 metrów. Później ratownicy wyjaśnili, że zapalił się pył węglowy i dym przedostał się na inne poziomy.

Pod ziemią pracuje 11 ekip ratowniczych, a na powierzchni 18 zespołów medycznych. Agencja TASS podała, że pomocy medycznej udzielono 45 górnikom.

W kopalni powołano sztab kryzysowy, którym kieruje gubernator obwodu kemerowskiego. Dochodzenie pod nadzorem prokuratury prowadzi w sprawie wypadku Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.

Kierownictwo Departamentu Śledczego udało się na miejsce zdarzenia; podejmowane są niezbędne czynności śledcze w celu ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W 2004 r. doszło tam do wybuchu metanu, który zabił 13 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej