RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Morawiecki: Nie ma dziś ważniejszego tematu niż bezpieczeństwo RP i Europy

Mateusz Morawiecki (fot.  PAP/Leszek Szymański)
Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Leszek Szymański)

Nie ma dziś ważniejszego tematu niż bezpieczeństwo Rzeczypospolitej i całej Europy; broniąc wschodniej granicy Polski bronimy Unii Europejskiej – napisał w czwartek premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Nocna akcja pod Czeremchą. Migranci zniszczyli zaporę z drutu kolczastego

Grupa ponad 200 agresywnych migrantów forsowała granicę Polski nieopodal miejscowości Czeremcha na Podlasiu – przekazała Straż Graniczna. Na...

zobacz więcej

„Bezpieczeństwo militarne, gospodarcze, energetyczne, ochrona przed nielegalną migracją” – uściilił premier na Facebooku.

Dodał, że w imieniu Polski zaprezentował „program spójnych działań, które będą mogły być kontynuowane przez prezydencję francuską”. W Radzie UE prezydencję sprawuje Słowenia, od stycznia 2022 r. przewodnictwo przejmie Francja.

Morawiecki zaznaczył, że jednym z podstawowych założeń tego programu jest obrona wschodniej granicy Polski. „Broniąc jej – bronimy całej Unii Europejskiej” – napisał premier.

W środę w Paryżu Morawiecki rozmawiał z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, a po południu spotkał się w Lublanie z premierem Słowenii Janezem Janszą. W czwartek premier odwiedzi Berlin, gdzie spotka się z ustępującą kanclerz Niemiec Angelą Merkel i z kandydatem na nowego kanclerza Olafem Scholzem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej