RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kłopoty firmy omyłkowo wskazanej przez Taliban jako partner w produkcji narkotyków

Firma omyłkowo została wskazana przez Taliban jako partner w przetwarzaniu konopi (fot. Shutterstock/Yarygin)
Firma omyłkowo została wskazana przez Taliban jako partner w przetwarzaniu konopi (fot. Shutterstock/Yarygin)

Niewielka firma zajmująca się w Australii doradztwem medycznym została wskazana przez Taliban jako partner w przetwarzaniu konopi. Zarząd, po licznych prośbach o komentarz w sprawie współpracy z talibami, zaprzeczył, że podpisał z nimi umowę i przekazał, że nie zajmuje się przetwórstwem konopi – podał w czwartek australijski nadawca publiczny SBS.

Azjatyccy narkofarmerzy sprzedawali w Europie marihuanę z hiszpańskich plantacji

Azjatyckie organizacje przestępcze stały za uruchomieniem czterech bardzo wydajnych plantacji marihuany w hiszpańskiej prowincji Albacete....

zobacz więcej

Rzecznik talibów ogłosił w środę podpisanie umowy z firmą „Cpharm” na otworzenie w Afganistanie zakładu przetwórstwa konopi. „Firma planuje zbudowanie w Afganistanie zakładu zajmującego się tworzeniem produktów z konopi” – napisał na Twitterze Qari Saed Kosti.

Znajdująca się w Nowej Południowej Walii firma Cpharm, w związku z licznymi telefonami proszącymi o wyjaśnienie współpracy z Talibanem, była zmuszona do wydania oświadczenia, w którym zaprzeczyła związkom z władzami Afganistanu oraz przemysłem związanym z konopiami.

„Nie mamy nic wspólnego ani z Talibanem, ani z konopiami. Nie mamy pojęcia, czego dotyczy ta umowa i skąd się ona wzięła” – wyjaśniła zdziwiona dyrektor firmy Josie Gabites.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej