RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wysoki wynik PiS i zmiany poparcia na podium. Sondaż do Sejmu

Partia Jarosława Kaczyńskiego z wysokim poparciem (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Partia Jarosława Kaczyńskiego z wysokim poparciem (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Zmniejszył się dystans dzielący Prawo i Sprawiedliwość od Koalicji Obywatelskiej. Z nowego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie wPolityce.pl wynika, że partia rządząca mimo nieznacznego spadku poparcia wciąż notuje wysoki, niemal 40-procentowy wynik.

Nowy sondaż po oburzającym zachowaniu Tuska. Jakie poparcie ma PO?

Gdyby wybory odbywały się teraz, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Utrzymuje zdecydowaną przewagę nad Koalicją Obywatelską – tak wynika z nowego...

zobacz więcej

Na partię Jarosława Kaczyńskiego chęć oddania głosu zadeklarowało 39 proc. badanych. Wynik oznacza spadek poparcia tej formacji o 2 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania tej pracowni sprzed tygodnia.

Na Koalicję Obywatelską wskazał co czwarty respondent (25 proc.). Największa formacja opozycyjna zaliczyła wzrost o 2 pkt. proc.

Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chce głosować 13 proc.; to wynik taki sam co w poprzednim badaniu.

Konfederacja może liczyć na 10-proc. poparcie (spadek o 1 pkt. proc.). Lewicę wskazało z kolei 8 proc. Badanych; to wzrost o 1 pkt. proc.

Kukiz’15 odnotowało 1-procentowy wynik (1 pkt. proc. spadku). Bez zmian pozostają notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Porozumienie Jarosława Gowina – po 1 proc. 2 proc. badanych wybrało odpowiedź „inne ugrupowanie”.

Deklarowana frekwencja wynosi 60 proc.; to spadek o 2 punkty proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1079 osób w dniach od 19 do 22 listopada 2021 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej