RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dzieci antyszczepionkowców uczyły się w lesie. Wszczęto śledztwo

Dziesiątki rodzin wypisały dzieci z normalnych szkół (fot. Shutterstock/maroke)
Dziesiątki rodzin wypisały dzieci z normalnych szkół (fot. Shutterstock/maroke)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura w Górnej Adydze na północy Włoch wszczęła śledztwo w sprawie 10 szkół zorganizowanych samowolnie w lasach dla dzieci antyszczepionkowców. Dziesiątki rodzin wypisały dzieci z normalnych szkół, by nie podlegały rygorowi walki z pandemią.

Koronawirus. Przedstawiciele tej grupy najczęściej umierają na COVID-19

zobacz więcej

Włoska telewizja Mediaset podała, że lekcje odbywają się w lasach w dolinach Aurina, Venosta i Passiria. W tych samozwańczych szkołach nie ma obowiązku noszenia maseczek i zachowywania dystansu społecznego ani szczepień w przypadku uczniów powyżej 12 lat i nauczycieli.

Śledczy z sądu dla nieletnich w Bolzano ustalili, że w ten sposób uczy się 629 uczniów, których rodzice wybrali dla nich domowe nauczanie. To ponad 20 razy więcej niż przed pandemią – odnotowano.

Prokuratura wszczęła dochodzenie, by ustalić przyczyny nagłego boomu wniosków o wycofanie uczniów ze szkół i przejście na naukę w domu. Zjawisko to szerzy się w autonomicznym regionie, w którym aktywne są ruchy antyszczepionkowe.

Lekcje na świeżym powietrzu prowadzą także nauczyciele antyszczepionkowcy, którzy zostali zawieszeni w obowiązkach w swoich szkołach za brak wymaganej przepustki sanitarnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej