RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Gangsterzy TikTokerzy z lewą walutą i czymś do palenia

Media społecznościowe tworzą nowe kanały dystrybucji nie tylko idei, szybkiej komunikacji czy naszego spojrzenia na świat za oknem, ale także dla robienia nielegalnych interesów. Co bezczelniejsi przestępcy wykorzystują media społecznościowe. Pewien TikToker oferował dobrej jakości podróbki banknotów euro. Można też było kupić u niego „niezły haszysz i dobrą trawę”.

Zlikwidowano drukarnię, w której podrabiano niemal wszystkie dokumenty

W Warszawie zlikwidowano nielegalną drukarnię, w której można było „wyprodukować” niemal każdy dokument. Fałszerze mieli w swojej ofercie m.in....

zobacz więcej

Na trop gangstera z TikToka wpadli funkcjonariusze Policia Nacional (Policja Krajowa). Początkowo oglądając filmiki podejrzewali, że mają do czynienia z jakimś prankiem. Ot, kolejna próba wkręcenia widza otumanionego setkami podobnych monideł przed oczami.

Na filmikach młody mężczyzna oferował po bardzo okazyjnej cenie (nie wiemy, czy taniej niż w popularnych polskich dyskontach) kupno podrobionych euro. W swoim menu mężczyzna miał jeszcze haszysz i trawę. Sprawiał wrażenie, jakby nie bał się wizyty policji.

A policja ustalała już jego dane sieciowe, a przy okazji zdobyła namiary na dwóch wspólników TikTokera - paraGangstera. Okazało się, że to para spokrewniona z główną gwiazdą opisywanego kanału.

To oni zakładali konta, na które naiwni wpłacali prawdziwe pieniądze, chcąc uzyskać jak najwięcej tych fałszywych. Ofiar reklamy z TikToka było bardzo dużo w całym kraju, choć nie wszyscy pokrzywdzeni chętnie zgłaszali się na policję.

Nastolatek spod Barcelony produkował w domu fałszywe euro i uczył w sieci jak to robić

Nastolatek z okolic Barcelony został zatrzymany przez policję za produkcję i sprzedaż fałszywych banknotów euro o nominałach 10-, 20- i 50 euro....

zobacz więcej

Agenci Policia Nacional przeszukali jednocześnie domy całej szajki zamieszanej w ten bezczelny przekręt. Osoby te usłyszały zarzuty fałszowania pieniędzy, oszustwa w czynie ciągłym.

Agenci przeprowadzili jednocześnie wjazd i przeszukanie w domach badanych znajdujących się w Salamance, przystępując do aresztowania trzech osób za przestępstwa przeciwko zdrowiu publicznemu, fałszowanie pieniędzy i ciągłe oszustwa. Skonfiskowali 53 757 gramów haszyszu i 111,8 gramów marihuany oraz specjalną maszynę do wciskania haszyszu w opakowania.

Prawdopodobnie to było jedyne „uczciwe” źródło zarobku trojga młodych ludzi. Udało się jeszcze wygrzebać 2440 euro w gotówce (śledczy nie ujawniają, czy prawdziwe).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej