RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nowy sondaż po oburzającym zachowaniu Tuska. Jakie poparcie ma PO?

Najnowsze

Popularne

Gdyby wybory odbywały się teraz, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Utrzymuje zdecydowaną przewagę nad Koalicją Obywatelską – tak wynika z nowego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Został on przeprowadzony już po pirackim rajdzie Donalda Tuska, po którym stracił on prawo jazdy. W porównaniu do poprzedniego badania KO traci, a na podium zyskuje partia Jarosława Kaczyńskiego i Szymona Hołowni.

Mieszkańcy Wiśniewa o Tusku: Nie ma świętych krów

Donald Tusk został zatrzymany za przekroczenie prędkości o 57 km/h w terenie zabudowanym. Szefowi Platformy Obywatelskiej policja zabrała prawo...

zobacz więcej

W sobotę na dk 7 w Wiśniewie w okolicach Mławy (Mazowieckie) policja zatrzymała przewodniczącego PO Donalda Tuska, który przekroczył prędkość o ponad 50 km na godzinę. Przewodniczący PO przyjął mandat w wysokości 500 zł; zatrzymano mu prawo jazdy.

Lider Platformy Obywatelskiej potwierdził sobotnie doniesienia medialne o tym, że stracił prawo jazdy. „Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji” – napisał w sobotę na Twitterze lider PO Donald Tusk.

W poniedziałek w sieci pojawiło się nagranie z momentu zatrzymania polityka; portal tvp.info potwierdził jego autentyczność w kilku źródłach. Jak udało nam się ustalić, Donald Tusk jechał autem służbowym i nie było z nim innych osób.

teraz odtwarzane
Nagranie z zatrzymania Tuska

Piracki rajd Tuska. Jest nagranie z zatrzymania szefa PO przez policję [WIDEO]

W sobotę szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk został zatrzymany za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Do incydentu doszło w...

zobacz więcej

Sondaż. PiS zyskuje a KO traci


Jak podaje „Super Express”, nowy sondaż poparcia partii politycznych przeprowadzony został po sobotnim incydencie szefa PO. Z badania wynika, że niezmiennie największym poparciem Polaków cieszy się PiS, które uzyskało 37,5 proc. (to 1 pkt. proc. więcej niż w badaniu dla tej gazety sprzed miesiąca).

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 24 proc. (1,5 pkt. proc. straty). Polska 2050 Szymona Hołowni w tym sondażu uzyskała ponad 15,5 proc., co oznacza wzrost o 2 pkt. proc.

Kolejne miejsce przypadło Lewicy (8 proc.). Na podobne poparcie liczyć może też Konfederacja (8 proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazł się PSL z wynikiem 4,5 proc., oraz Kukiz'15 i Porozumienie Jarosława Gowina, które razem mogą liczyć kolejno na poparcie 1 proc. i 0,7 proc. badanych.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 listopada metodą CAWI na próbie 1016 dorosłych Polaków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej