RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Pies Straży Granicznej pomógł zatrzymać złodzieja

Pies Jagar pomógł zatrzymać złodzieja (fot. Straż Graniczna)
Pies Jagar pomógł zatrzymać złodzieja (fot. Straż Graniczna)

Owczarek niemiecki pracujący w braniewskiej placówce Straży Granicznej pomógł zatrzymać mężczyznę, który prawdopodobnie włamał się do stacji paliw. W trakcie próby zatrzymania mężczyzna rzucił się na funkcjonariusza z ostrym narzędziem, ale pies go obezwładnił.

Myślał, że krokodyl jest z plastiku. Tego ataku nigdy nie zapomni

Makabryczne sceny rozegrały się w parku rozrywki na Filipinach. Turysta wszedł do basenu, aby zrobić sobie zdjęcie z 3,5-metrowym krokodylem....

zobacz więcej

Rzeczniczka prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej Mirosława Aleksandrowicz poinformowała, że Jagar to owczarek niemiecki, który służy w tej formacji od ośmiu lat. Mieszka ze swoim panem i razem z nim stawia się na każdej służbie.

– Na jednej ze stacji paliw w gminie Braniewo doszło do włamania z kradzieżą. Policjanci poprosili o pomoc naszego funkcjonariusza i jego psa. Jagar podjął trop i doprowadził do opustoszałego budynku – podała Aleksandrowicz.

Na widok patrolu mężczyzna próbował uciec.

– Funkcjonariusz wezwał go do zachowania zgodnego z prawem i uprzedził, że jego pies zaatakuje w momencie ucieczki. 34-latek, słysząc to, rzucił się na funkcjonariusza z ostrym narzędziem. Wówczas pies tropiący obezwładnił napastnika. Zrobił to bez żadnej komendy swojego pana, bo tak jest nauczony. Skoczył na napastnika i przycisnął go do ziemi – podała Aleksandrowicz.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany do innej sprawy. To, czy włamał się do stacji paliw, będzie wyjaśniać policja.

Rzeczniczka powiedziała, że Jagar ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. odnalazł ludzi zagubionych w lesie.

– Jest to pies tropiący, który nie daje się nikomu przekupić niczym, nie reaguje na komendy innych osób poza swoim opiekunem. Wiem, bo próbowałam to zrobić; bezskutecznie – przyznała Aleksandrowicz.

Czytaj także: Zakopał psa żywcem, dzięki interwencji świadka zwierzę przeżyło [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej