RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

USA: Nowy Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych już w Waszyngtonie

Ambasador Marek Magierowski przybył w środę do Waszyngtonu (fot. @PolishEmbassyUS/Twitter)
Ambasador Marek Magierowski przybył w środę do Waszyngtonu (fot. @PolishEmbassyUS/Twitter)

Ambasador Marek Magierowski przybył w środę do Waszyngtonu, obejmując kierownictwo nad ambasadą RP w Stanach Zjednoczonych. Dyplomata przejmie stanowisko po Piotrze Wilczku.

Grupa EPL ma kandydatkę na przewodniczącą PE

Maltańska europosłanka Roberta Metsola została kandydatką Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) na przewodniczącą Parlamentu Europejskiego –...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

O przyjeździe Magierowskiego poinformowało konto ambasady na Twitterze.

„Z przyjemnością ogłaszamy przyjazd nowego ambasadora Polski w Stanach Zjednoczonych, p. Marka Magierowskiego, wyznaczający początek nowego rozdziału obecności dyplomatycznej Polski w Waszyngtonie” – napisano w tweecie.

Magierowski, który wcześniej pełnił funkcję ambasadora RP w Izraelu, zastępuje na stanowisku Piotra Wilczka, który był szefem placówki w Waszyngtonie przez 5 lat i z końcem października zakończył swoją misję. W międzyczasie jego obowiązki pełnił charge d'affairs Adam Krzywosądzki.

Nowy ambasador RP w Waszyngtonie był w przeszłości dziennikarzem m.in. „Rzeczpospolitej”, a później był również dyrektorem biura prasowego w Kancelarii Prezydenta i podsekretarzem stanu w MSZ.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej