RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Biały Dom przekazał „silne wsparcie” Polsce w obliczu działań Białorusi

Wsparcie dla Polski w obliczu działań Białorusi (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)
Wsparcie dla Polski w obliczu działań Białorusi (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan rozmawiał w środę z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawłem Solochem, przekazując silne wsparcie Waszyngtonu w obliczu działań reżimu Łukaszenki na granicy - poinformował Biały Dom. Przedmiotem rozmowy była też sytuacja na Ukrainie.

Putin oskarża i atakuje Polskę: Przestańcie eskalować sytuację na granicy

W rozmowie telefonicznej z przewodniczącym Rady Europejskiej Charles'em Michelem prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, że UE powinna...

zobacz więcej

„Jake Sullivan przekazał silne wsparcie dla Polski w obliczu działań reżimu Łukaszenki, które stworzyły kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią. Obaj (wraz z Pawłem Solochem – red.) wymienili też poglądy na temat rosyjskich działań wojskowych przy granicy z Ukrainą i zobowiązali się do dalszych bliskich konsultacji” – podała w komunikacie rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu Emily Horne.

Horne dodała, że w trakcie rozmowy telefonicznej z szefem BBN doradca prezydenta Bidena „podkreślił mocną współpracę w sprawach obronnych i z zadowoleniem przyjął trwające wysiłki w kierunku wzmocnienia czynnika odstraszania NATO”.

W minionym tygodniu te same tematy były przedmiotem rozmów szefów polskiej i amerykańskiej dyplomacji, Zbigniewa Raua i Antony'ego Blinkena. Blinken również wówczas wyraził solidarność z Polską i potępił działania białoruskiego reżimu.

Czytaj także: Przyjąć imigrantów czy nie? Na wykresie odnotowali skalę „antypisizmu” wyborców PO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej