RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ogromna powódź na wyspie Jawa [WIDEO]

Powódź w Jawie Środkowej (fot. EBU/TELEVISI REPUBLIK INDONESIA)
Powódź w Jawie Środkowej (fot. EBU/TELEVISI REPUBLIK INDONESIA)

Silne deszcze uderzyły w indonezyjską wyspę Jawa. Powódź zalała dziesiątki wiosek w kilku dystryktach oraz ulice miasta Tegal w prowincji Jawa Środkowa. We wtorek liczne samochody utknęły w korku drogowym. Woda dostała się także do domów pomocy społecznej.

Gwałtowna powódź. Dziesiątki ofiar śmiertelnych i zalany pałac prezydencki

Co najmniej 23 osoby zginęły w niedzielę na indonezyjskiej wyspie Flores w wyniku gwałtownej powodzi wywołanej przez ulewne deszcze. Dziewięć osób...

zobacz więcej

Do sytuacji związanej z powodzią na indonezyjskiej wyspie Jawa odniósł się szef policji z Dukuh Turi. Jak poinformował, najbardziej poszkodowanymi obszarami są wioski Kepandan i Dukuhturi. Ze względu na zagrożenie zalaniem sprzedawcy musieli zamknąć lokalny rynek, a towar przenieść w bezpieczne miejsce.

Policja i wojsko wysłały na miejsce wsparcie logistyczne.

Agencja Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki (BMKG) ostrzegła mieszkańców gór w Jawie Środkowej o możliwych ekstremalnych warunkach pogodowych. Jak zaznaczono, pomimo osłabienia cyklonu tropikalnego Paddy na Oceanie Indyjskim w południowej części Jawy intensywne deszcze, silne wiatry i burza mogą nadal się pojawiać.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W porze deszczowej powodzie i osuwiska są częstym zjawiskiem w Indonezji. Zazwyczaj ma to miejsce od października do marca następnego roku.

Zobacz także: Ulewy w prowincji Katania na Sycylii


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej