RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Na Słowacji lockdown. Ograniczenia także dla zaszczepionych

Słowacki rząd zdecydował o wprowadzeniu ogólnokrajowego lockdownu (fot. T.Tkacik/SOPA/LightRocket/Getty Images)
Słowacki rząd zdecydował o wprowadzeniu ogólnokrajowego lockdownu (fot. T.Tkacik/SOPA/LightRocket/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rząd Słowacji w środę zdecydował o wprowadzeniu ogólnokrajowego lockdownu z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Ograniczenia, których zakres przedstawi premier Eduard Heger, mają dotyczyć także osób zaszczepionych. O decyzji poinformował dziennikarzy wicepremier, minister gospodarki Richard Sulik.

Nowe restrykcje na Słowacji. Politycy rozważają lockdown

Na Słowacji od poniedziałku obowiązują nowe ograniczenia epidemiczne dla osób niezaszczepionych. Resort zdrowia opowiada się za pełnym lockdownem...

zobacz więcej

Rządowi eksperci zalecali podjęcie jeszcze ostrzejszych restrykcji. Lockdown – ich zdaniem – powinien trwać trzy tygodnie.

Ze wstępnych informacji wynika, że w kraju mają być otwarte tylko sklepy z artykułami pierwszej potrzeby. Pracodawcy będą sprawdzać certyfikaty antycovidowe. Po 10 dniach rząd oceni skutki podjętych środków.

Decyzja została podjęta w związku z rosnącą liczbą dziennych zakażeń SARS-CoV-2 i przeciążeniem systemu ochrony zdrowia. We wtorek laboratoria na Słowacji zanotowały ponad 10 tys. nowych zakażeń. To najwięcej od wybuchu pandemii w marcu 2020 r. W szpitalach jest 3200 pacjentów z COVID-19.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej