RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Media: Play nie przedłuży kontraktu z Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan w reklamie Play (fot. YT/Play)
Barbara Kurdej-Szatan w reklamie Play (fot. YT/Play)

Play nie przedłuży kontraktu z aktorką Barbarą Kurdej-Szatan. „Mają dość zamieszania i awantur” – donosi serwis pudelek.pl, zajmujący się życiem gwiazd. Z jego informacji wynika, że firma rozpoczęła wycofywanie materiałów reklamowych i marketingowych z celebrytką. Współpraca trwała od 2013 roku, a cieniem położyła się na niej m.in. afera, która wybuchła po słowach Kurdej-Szatan, gdy nazwała polskich strażników granicznych „mordercami”.

„Tak wygląda wolność słowa w Polsce”. Barbara Kurdej-Szatan w Belarus 24

Słowa Barbary Kurdej-Szatan o Straży Granicznej zyskały międzynarodowy rozgłos. Historię celebrytki przypomniała reżimowa białoruska telewizja...

zobacz więcej

Przypomnijmy – na początku listopada aktorka opublikowała w swoich mediach społecznościowych wpis, w którym nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej „maszynami bez serca i mózgu” oraz „mordercami”. Post po kilkudziesięciu godzinach usunęła.

Afera z Kurdej-Szatan


Firma Play w przesłanym wówczas portalowi tvp.info oświadczeniu zapewniała, że w ramach współpracy Kurdej-Szatan gra jedynie „powierzoną jej w reklamach rolę”, a firma nie utożsamia się z jej poglądami prezentowanymi na prywatnych profilach. Dalszych konsekwencji dotąd nie wyciągnięto.

Gdy aktorka straciła rolę w serialu Telewizji Polskiej, przepraszała funkcjonariuszy, których nazwała „mordercami”.

Play nagrodził Kurdej-Szatan. W nowej reklamie występuje podwójnie

Po skandalicznych słowach na temat polskich funkcjonariuszy broniących polskiej granicy Barbara Kurdej-Szatan nie spotkała się z konsekwencjami ze...

zobacz więcej

Po aferze nasi czytelnicy i internauci deklarowali, że nie chcą współpracować z firmą, której medialna twarz wygłasza „obraźliwe antypolskie wypowiedzi” i rezygnują z usług Play.

Play kończy współpracę z celebrytką?


Teraz serwis pudelek.pl donosi o końcu współpracy między operatorem a celebrytką.

– Play nie przedłuży kontraktu z Kurdej-Szatan. Czekają po prostu, aż skończy się ten, który teraz obowiązuje. W branży mówi się też, że w przyszłym roku nową kampanię będzie realizowała inna agencja reklamowa niż do tej pory. Agencje już składają Playowi oferty i propozycje jej odświeżenia. W nowej kampanii nie będzie już celebrytów typu Kurdej-Szatan czy Wojewódzki – twierdzi informator serwisu.

Zobacz także: Król TVN-u Wojewódzki obraził osoby z zespołem Downa. „Powinien przeprosić” Z pytaniami o przyszłość współpracy z Kurdej-Szatan zwróciliśmy się do firmy Play. Do czasu publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Kurdej-Szatan: Mój wybuch najbardziej poranił mnie samą

Onet pisze, że Kurdej-Szatan „krytykowała” funkcjonariuszy. „Wy tak serio?”

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła dochodzenie z urzędu w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej po skandalicznej wypowiedzi...

zobacz więcej

Sama celebrytka do całej afery odniosła się w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, gdzie swoje zachowanie tłumaczy jako „wybuch, który najbardziej poranił ją samą”. Odnosząc się wprost do swojego skandalicznego wpisu zapewnia, że napisałaby jeszcze raz to samo, lecz „bardziej rozważnymi słowami”.

Kurdej-Szatan dziwi się też, jak kogokolwiek mógł oburzyć (wielokrotnie przez nią powtórzony) wulgaryzm „k***a”.

„Z porywu serca zrobiłam hejterom prezent. Mogą mnie pokazywać: oto Telewizja Polska dała jej sławę i pieniądz, a ona Polski nie kocha. Otóż kocham!” – zapewnia aktorka.

Zobacz także: Nazwała funkcjonariuszy SG mordercami. Teraz tłumaczy, że „kocha ludzi”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej