RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Jak profesjonalnie drzeć ryja na demonstracji”. Warsztaty finansowane z budżetu Gdańska

Warsztaty z „darcia ryja” organizuje Krytyka Polityczna (fot. Michal Fludra/NurPhoto/Corbis via Getty Images)
Warsztaty z „darcia ryja” organizuje Krytyka Polityczna (fot. Michal Fludra/NurPhoto/Corbis via Getty Images)

Pod okiem i uchem ekspertki w najbliższy weekend w Gdańsku będzie można nauczyć się „profesjonalnego darcia ryja na demonstracji”. Wydarzenie organizuje lewicowa „Krytyka Polityczna”, a współfinansuje ratusz Aleksandry Dulkiewicz. W tym roku organizacja otrzymała z publicznych pieniędzy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dziennikarz „Krytyki Politycznej” o Alfiem Evansie: Biedny bezmózg z Anglii

Zdaniem Przemysława Witkowskiego z „Krytyki Politycznej” zmarły dwa dni temu Alfie Evans to „biedny bezmózg z Anglii”. Opinia ta wywołała falę...

zobacz więcej

Nietypowa oferta kulturalna placówki współfinansowanej przez miasto Gdańsk. W niedzielę 28 listopada „Krytyka polityczna” – Świetlica w Trójmieście zaprasza na zajęcia z nauki „profesjonalnego darcia ryja”.

Gdańsk uczy, jak nie „zedrzeć” gardła na protestach


„Jak robić to, by następnego dnia nie stracić głosu? Niezależnie od tego czy masz już doświadczenie czy dopiero zaczynasz – te warsztaty są dla Ciebie. Dowiesz się jak rozgrzać głos i ciało, żeby uniknąć »zdarcia gardła«, a dzięki pracy w grupie poczujesz moc wspólnego śpiewu i krzyku” – czytamy w opisie wydarzenia.

Organizatorzy zachęcają do nauki pod okiem Ady Rusinkiewicz. „Jako jedna z nielicznych w Polsce uczy wokalnych technik ekstremalnych takich jak false cord screaming i distortion. Są to najczęściej spotykane techniki w muzyce metalowej i rockowej – false cord pozwala wydobywać z siebie takie dźwięki jak growl czy scream, a distortion dodaje rockowej »chrypy«” – reklamują wydarzenie. Wydarzenie odbędzie się w ramach działań Klubu Sąsiedzkiego KULTURA i jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska. Jak wynika ze sprawozdania Urzędu Miasta w Gdańsku, organizacja prowadzona w Trójmieście przez „Krytykę Polityczną” otrzymała w tym roku 47,2 tys. Dofinansowania z budżetu miasta.

Źródło: Urząd Miasta w Gdańsku

Zobacz także: Naczelny „Krytyki Politycznej”: Tego opozycja w TVN nie wygra [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej