RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kubica zostaje w F1? To już oficjalne

Najnowsze

Popularne

PKN Orlen pozostanie sponsorem tytularnym zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Racing – poinformował w środę koncern. Oficjalnie potwierdzono też, że Robert Kubica nadal będzie kierowcą testowym zespołu na kolejny sezon. – Bardzo się cieszę, że razem będziemy nadal reprezentować Polskę w królowej motorsportu – podkreśla polski kierowca.

Powrót po latach. Robert Kubica wystartował w GP Formuły 1

Robert Kubica (Alfa Romeo Racing Orlen) zajął 15. miejsce w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Holandii. Wygrał Holender Max Verstappen...

zobacz więcej

PKN Orlen pojawił się jako sponsor tytularny w Formule 1 w styczniu 2020 roku. Prezes koncernu Daniel Obajtek ogłosił wówczas, że znajdzie się on w nazwie zespołu Alfa Romeo Racing. Wtedy też kierowcą rezerwowym ekipy z Hinwil został Robert Kubica, ponieważ podstawowe miejsca zajęli Fin Kimi Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi.

Kubica i Orlen nadal w Formule 1


Rola Polaka nie zmieniła się w następnym sezonie. Wtedy jednak Kubica wystartował w dwóch rundach mistrzostw świata – w GP Holandii i GP Włoch – ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u Raikkonena. Niespełna 37-letni Polak nie zdobył jednak punktów w żadnym z wyścigów.

W przyszłym roku podstawowymi kierowcami Alfy Romeo będą Fin Valtteri Bottas i Chińczyk Guanyu Zhou.

– Mimo że sezon 2021 się jeszcze nie skończył, to chciałbym się z wami podzielić informacją na temat kontynuacji współpracy PKN Orlen i mojej z Alfa Romeo Racing Orlen. Bardzo się cieszę, że razem będziemy reprezentować nadal Polskę w królowej motorsportu. Oczywiście przyszłoroczny sezon będzie obfitował w wiele wyzwań, ale mam nadzieję też w wiele ciekawych wyścigów i dużo emocji. Do zobaczenia na torze i trzymajcie za nas kciuki – przyznał Kubica w opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych materiale. Zobacz także: Formuła 1. Ważna zmiana przepisów od przyszłego roku

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej