RAPORT

Wojna na Ukrainie

Agora wyrzuciła dyrektora „Wyborczej”, bo poskarżył się na mobbing? Kulisy sporu

Agora zwolniła Jerzego Wójcika (fot. Shutterstock)
Agora zwolniła Jerzego Wójcika (fot. Shutterstock)

Po 28 latach pracy Agora rozwiązała umowę o pracę z dotychczasowym dyrektorem wydawniczym „Gazety Wyborczej” Jerzym Wójcikiem. Na spotkaniu kierownictwa „GW” naczelny Adam Michnik grzmiał, że „mamy do czynienia z próbą zniszczenia” gazety – donosi portal wirtualnemedia.pl. Z jego informacji wynika, że Wójcik zarzucił mobbing byłemu członkowi zarządu Agory, przez co rzekomo stracił pracę.

Trzeci „zawodnik” w sporze „Wyborczej” z Agorą. „Wystarczająco długo milczeliśmy”

Wszystkim nam zależy na obniżeniu emocji, co nie oznacza wyłączenia rozumu – piszą szefowie „Gazety Wyborczej” w nowym liście, skierowanym tym...

zobacz więcej

Jak czytamy, Wójcik został zwolniony w trybie dyscyplinarnym. Wiadomość przekazał prezes zarządu Bartosz Hojka. To był szok – mówią anonimowi członkowie kierownictwa redakcji „Wyborczej”. Jak przyznają, przeczuwali, że „coś będzie się działo” i może dojść do eskalacji konfliktu między zarządem spółki a „Wyborczą”. Taką decyzją byli jednak zaskoczeni.

Kolejny konflikt Agory z „Wyborczą”


– Powód i tryb zakończenia współpracy z dyrektorem wydawniczym to sprawa pomiędzy wydawcą jako pracodawcą a pracownikiem. Ze względów prawnych to jedyne co możemy powiedzieć w tej sprawie – przekazała Nina Graboś, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Portal wirtualnemedia.pl donosi, że na spotkaniu kierownictwa redakcji „Gazety Wyborczej” z zespołem podano, że „powodem zwolnienia Jerzego Wójcika przez zarząd Agory miały być niepotwierdzone zarzuty o mobbing, które postawił byłej członkini zarządu Agnieszce Sadowskiej”. Dotąd nie potwierdzono, czy Wójcik skieruje sprawę do sądu pracy i pozwie Agorę.

Czytaj więcej: Konflikt w Agorze. Ujawniono mail wicenaczelnego „GW”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej