RAPORT

Tusk kontra Tusk

Sześć dni migranta Ibrahima w rzece. Brudziński: Tego TVN nie dodał

W reportażu TVN mieszkanka Hajnówki opowiedziała historię migranta Ibrahima, który według niej „przez sześć dni płynął rzekę, nic nie jedząc i nic nie pijąc”, po czym „pojawił się dla świata w naszym regionie”. – TVN relacjonując te rewelacje nie dodał, że ten Ibrahim dotarł na piechotę w pięć dni z Afganistanu w towarzystwie kota – komentował w programie „#Jedziemy” europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Bohaterka reportażu TVN: Wybieram narodowość białoruską, jesteśmy obecni w tym kraju

Mieszkanka Hajnówki Katarzyna Wappa w reportażu TVN opowiedziała historię migranta, który wepchnięty przez białoruskich żołnierzy „przez sześć dni...

zobacz więcej

W programie „Czarno na białym” emitowanym w poniedziałek w telewizji TVN pojawił się reportaż przygotowany przez Katarzynę Lazzeri. W programie mieszkanka podlaskiej Hajnówki Katarzyna Wappa opowiedziała o tym, jak pomaga migrantom.

Reportaż TVN o płynącym Ibrahimie


W jej opowieści pojawiła się historia, której nie dowierzają internauci. Kobieta twierdziła bowiem, że jeden z migrantów pływał w rzece przez... sześć dni.

– Białorusini wypchnęli go wręcz do rzeki, on płynął sześć dni. W ciągu dnia w tej lodowatej wodzie, w nocy wychodził na brzeg. Mokry i zmarznięty kładł się na gołej ziemi, nie zapalał ogniska, bo bał się, że go ktoś zobaczy – opowiada kobieta. – Jak udało mu się spać maksymalnie do godziny już ze znużenia, to szedł, żeby się rozgrzać w nocy. Potem znowu siadał i tak to wyglądało; w tym czasie nie jadł i nie pił, parę łyków wody z rzeki, ale się bał pić, bo bał się, że zachoruje. Gdy on tutaj gdzieś wypłynął, pojawił się dla świata w naszym regionie już i kiedy mu pomogliśmy, on nas obdarzył takim zaufaniem, dzwonił do mnie i mówił mi: „boję się”, a ja do niego mówiłam: „boję się, jestem z tobą” – mówiła mieszkanka Hajnówki.

Bohaterka TVN o pływającym Ibrahimie: To prawdziwa historia, bo mi ją osobiście powiedział

Czy Ibrahim, którego historię przytoczył w poniedziałek TVN, faktycznie płynął rzeką przez sześć dni? Głos w tej sprawie postanowiła zabrać...

zobacz więcej

Po lawinie komentarzy w mediach społecznościowych TVN24 opublikował oświadczenie Katarzyny Wappy. „Oświadczam, że historia Ibrahima jest historią prawdziwą. Ibrahim opowiedział mi ją osobiście” – czytamy na stronie stacji. Wappa stwierdziła, że „jej słowa zostały potraktowane zbyt dosłownie”.

„Zastosowałam pewien skrót myślowy, dotyczący trwającej sześć dni podróży, której traktem była rzeka. (...) Nie miałam na myśli sytuacji, w której Ibrahim nie opuszczał rzeki w ciągu dnia” – dodała.

Brudziński komentuje materiał TVN


Do reportażu TVN odniósł się w TVP Info europoseł PiS Joachim Brudziński. – Myślę, że każde państwo powinno być zainteresowane takim bohaterem – ironizował polityk, były minister spraw wewnętrznych.

„Mają widzów za debili?”. Ta historia z TVN bije rekordy żenady

Białorusini wepchnęli go do rzeki. Płynął sześć dni. W nocy wychodził na brzeg. Nie jadł, nie pił – tak o losach jednego z migrantów wypowiadała...

zobacz więcej

– TVN relacjonując te rewelacje nie dodał, że ten Ibrahim dotarł na piechotę w pięć dni z Afganistanu w towarzystwie kota – komentował śmiejąc się, że to „Rambo 7”. – Służby wszystkich państw powinny być zainteresowane pozyskaniem takiego herosa – mówił.

W ocenie Brudzińskiego to pokazuje „poziom zidiocenia i durnoty tych ludzi, którzy bez żadnej refleksji, roniąc łzę, opowiadają te dyrdymały”.

Mówił też, że sam miał zajęcia z hipotermii i wie, że dorosłe osoby nie mogą długo wytrzymać w rzece późną jesienią.

– Ktoś, kto przez sześć dni jesienią płynie Bugiem, wychodzi na Brzeg, koczuje na gołej ziemi w ubraniu, bez jedzenia i picia cały czas w drodze... To bohater, na miarę prawdziwego herosa – komentował.

Na koniec stwierdził, że „cała nadzieja w TVN24 i ich informatorach”. – Mam nadzieję, że znajdą jeszcze kilku takich Ibrahimów – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej