RAPORT

Wojna na Ukrainie

Środa ponura z możliwym deszczem [PROGNOZA]

Jaka pogoda czeka nas w środę 24 listopada? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Jaka pogoda czeka nas w środę 24 listopada? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Środa zapowiada się jako pochmurny dzień, z temperaturami od 4 do 9 stopni Celsjusza oraz słabymi opadami deszczu i mżawki – przekazała Anna Woźniak, synoptyk IMGW-PIB.

Pochmurny początek tygodnia, powieje zimą [PROGNOZA]

Pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem będzie w poniedziałek w kraju; w górach może spaść śnieg – poinformowała synoptyk...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północna i częściowo południowa Europa znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Białym i Morzem Śródziemnym oraz związanych z nimi układów frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż znad pogranicza Mołdawii i Ukrainy. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu. Z zachodu napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

IMGW prognozuje, że w środę nad przeważającym obszarem kraju dominować będzie typowo jesienna aura.

– Nadal będzie dużo chmur, z których spadnie słaby deszcz lub mżawka. Na Wybrzeżu opady deszczu będą nieco bardziej intensywne. Rano jedynie na Podhalu i w rejonie Karpat będzie sporo słońca i ta strefa rozpogodzeń w ciągu dnia będzie się stopniowo poszerzać od południa – powiedziała Woźniak.

Jaka temperatura?


Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 4 stopni Celsjusza na wschodzie i północnym wschodzie kraju, do 9 stopni na zachodzie i Wybrzeżu. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, który nad morzem może być porywisty.

W środę w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna około 6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać. W nocy zachmurzenie duże z postępującymi od południa do centrum kraju rozpogodzeniami. Na północy, początkowo także w centrum, gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami, głównie na południu, mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie osadzające szadź. Temperatura minimalna od -4 stopni, -2 stopni na południu, około 0 stopni w centrum, do 4 stopni, 5 stopni na krańcach północnych; w rejonach podgórskich spadki temperatury lokalnie do około -7 stopni. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Nad ranem w rejonach podgórskich wiatr lokalnie wzmagający się do umiarkowanego, porywistego, w szczytowych partiach gór w porywach miejscami do 80 km/godz. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju początkowo duże. W ciągu dnia wzrost zachmurzenie do dużego miejscami na zachodzie i lokalnie na południu. Nad morzem możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 stopni do 7 stopni, w obszarach podgórskich miejscami od 2 stopni do 4 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w rejonach podgórskich i w górach lokalnie dość silny, w porywach do 90 km/godz., południowy i południowo-zachodni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej