RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ceny paliw mają być relatywnie niższe. Premier zapowiada pewne rozwiązania

Szef rządu Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Leszek Szymański)
Szef rządu Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Wraz z naszym pakietem antyinflacyjnym wdrożymy kilka rozwiązań, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Zagrzebiu. Dodał, że chodzi o obniżkę pewnych komponentów składowych ceny paliwa.

Tarcza antyinflacyjna. Premier podał, kiedy rozpocznie się jej wdrażanie [WIDEO]

Rządowa tzw. tarcza antyinflacyjna będzie przewidywać m.in. obniżkę akcyzy na nośniki energii – poinformował w poniedziałek premier Mateusz...

zobacz więcej

Premier Morawiecki złożył we wtorek wizytę w Zagrzebiu, gdzie spotkał się z szefem chorwackiego rządu Andrejem Plenkoviciem. Podczas późniejszej konferencji prasowej Morawiecki był pytany przez dziennikarzy, czy rząd wzorem Węgier rozważa wprowadzenie maksymalnych cen paliw na stacjach, w ramach walki z inflacją.

– Wdrożymy kilka takich rozwiązań wraz z naszym pakietem antyinflacyjnym, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw.  Natomiast nie będziemy robić tego, na ten moment, na pewno poprzez nakładanie ceny maksymalnej – odpowiedział premier Morawiecki.

– Będą to ruchy, które będą kosztowały po stronie budżetu sporo środków, nawet powyżej miliarda złotych, ale nie chcemy tego czynić poprzez nakładanie ograniczeń administracyjnych, tylko obniżkę pewnych komponentów składowych ceny paliwa – zapowiedział premier.

Zobacz także: Rzecznik rządu: Pracujemy nad tarczą antyinflacyjną


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej