RAPORT

Wojna na Ukrainie

Bohaterka TVN o pływającym Ibrahimie: To prawdziwa historia, bo mi ją osobiście powiedział

W relacji bohaterki TVN migrant miał przez sześć dni płynąć rzeką bez jedzenia i picia (fot. screen TVN24)
W relacji bohaterki TVN migrant miał przez sześć dni płynąć rzeką bez jedzenia i picia (fot. screen TVN24)

Czy Ibrahim, którego historię przytoczył w poniedziałek TVN, faktycznie płynął rzeką przez sześć dni? Głos w tej sprawie postanowiła zabrać Katarzyna Wappa. To ona opowiedziała losy migranta w programie „Czarno na białym”. „Zastosowałam pewien skrót myślowy” – czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Bohaterka reportażu TVN: Wybieram narodowość białoruską, jesteśmy obecni w tym kraju

Mieszkanka Hajnówki Katarzyna Wappa w reportażu TVN opowiedziała historię migranta, który wepchnięty przez białoruskich żołnierzy „przez sześć dni...

zobacz więcej

W poniedziałek w programie „Czarno na białym” emitowanym w telewizji TVN pojawił się reportaż przygotowany przez Katarzynę Lazzeri. W programie mieszkanka podlaskiej Hajnówki Katarzyna Wappa opowiada o tym, jak na pograniczu pomaga migrantom.

W jej opowieści pojawia się też historia, która wydaje się być mało prawdopodobna. Kobieta stwierdziła, że jeden z migrantów pływał w rzece przez sześć dni.

– Białorusini wypchnęli go wręcz do rzeki, on płynął sześć dni. W ciągu dnia w tej lodowatej wodzie, w nocy wychodził na brzeg. Mokry i zmarznięty kładł się na gołej ziemi, nie zapalał ogniska, bo bał się, że go ktoś zobaczy – opowiadała Wappa. Więcej o tej historii pisaliśmy TUTAJ.

Po lawinie komentarzy w mediach społecznościowych TVN24 opublikował oświadczenie Katarzyny Wappy.

„Oświadczam, że historia Ibrahima jest historią prawdziwą. Ibrahim opowiedział mi ją osobiście” – czytamy na stronie stacji.

Wappa stwierdziła, że „jej słowa zostały potraktowane zbyt dosłownie”.

„Zastosowałam pewien skrót myślowy, dotyczący trwającej sześć dni podróży, której traktem była rzeka. (...) Nie miałam na myśli sytuacji, w której Ibrahim nie opuszczał rzeki w ciągu dnia” – dodała.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej