RAPORT

Pogarda

Most dla rowerzystów i mistrzostwa. Na co Trzaskowski znajduje fundusze

Rafał Trzaskowski z podpisaną umową na budowę kładki (fot. PAP/Piotr Nowak)
Rafał Trzaskowski z podpisaną umową na budowę kładki (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Warszawy przechodzi do wydatkowej ofensywy. We wtorek mieszkańcom stolicy zakomunikowano, że 120 mln złotych zostanie przeznaczone na budowę pieszo-rowerowej kładki przez Wisłę, a to nie wszystko. Rafał Trzaskowski chce też zorganizować w mieście Euro 2025 w piłce nożnej kobiet. Jednocześnie włodarz stolicy narzeka na rządzących, że odbierają mu kolejne miliony złotych, a niedawno podjął decyzję o wstrzymaniu przyjmowania nowych pacjentów w jednym ze szpitali.

Trzaskowski: Nie ma pieniędzy na 500 Plus. Rzecznik rządu: Absurdalne twierdzenie

Rafał Trzaskowski narzeka, że pieniądze na 500 Plus trafiają do miasta za późno. Oskarża o to ministra finansów. – Twierdzenie, że nie ma środków...

zobacz więcej

Trzaskowski poinformował na Twitterze o wniosku, jaki wystosował do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy. Dotyczy on woli organizacji przez m.st Warszawa piłkarskich Mistrzostw Europy Kobiet w 2025 r. „Dziś oficjalnie zwróciłem się w tej sprawie do prezesa PZPN” – zakomunikował.

Euro 2025 w Warszawie?


„Z pełną odpowiedzialnością klasyfikuje przedmiotowy projekt jako kwestię szczególnego zainteresowania i dużej wagi dla Miasta Warszawy zarówno w wymiarze lokalnym jak i regionalnym” – podkreśla rangę wydarzenia włodarz stolicy.


Z kolei na konferencji prasowej we wtorek ogłosił podpisanie umowy na budowę mostu pieszo-rowerowego.

W Muzeum Pragi Trzaskowski wraz z dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich podpisali umowę z firmą Budmiex, która za ponad 120 mln zł wybuduje most nad Wisłą dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja ma zakończyć się w 2024 r.


Jak opisywaliśmy na portalu tvp.info, kładka, która ma połączyć centrum miasta z Pragą, budzi spore kontrowersje.

Trzaskowski grzmiał, że liczy koszty i „wystawi rachunek”. Co zrobił?

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że wystawi rachunek wojewodzie mazowieckiemu Konstantemu Radziwiłłowi rachunek za sprzątnięcie przed Świętem...

zobacz więcej

I bynajmniej nie chodzi tu jedynie o koszty inwestycji: mieszkańcy alarmowali, że nietypowy most wpłynie na rzadkie gatunki zwierząt w obszarze Natura 2000.

Jeden z dziennikarzy niedawno wytykał jednak Trzaskowskiemu, czy Warszawa „nie ma co robić z pieniędzmi”, tylko budować „pomnik”, który prezydent chce po sobie zostawić.

Internauci przypominają inną z głośnych „inwestycji” za kadencji Trzaskowskiego – słynną „strefę relaksu” na placu Bankowym, która kosztowała blisko 1 mln zł.

Istotnie – prezydent stolicy i wiceszef PO przy każdej okazji powtarza, że sytuacja budżetowa miasta nie jest najlepsza. Wszystko oczywiście – jak wynika z narracji Trzaskowskiego – to wina rządu PiS.

Czytaj więcej: Trzaskowski przemilczał ważny fakt. Chodzi o 2,4 mld zł

Szpital odsyła karetki z pacjentami


Pod koniec października media obiegła z kolei informacja, że Trzaskowski wydał polecenie o wstrzymaniu przyjmowania nowych pacjentów przez Szpital Południowy. Z kolei 9 listopada miał tam miejsce incydent – kiedy odmówiono przyjęcia pacjenta przywiezionego przez karetkę, choć placówka w systemie raportowała o wolnych miejscach.

Na nagraniu, do którego dotarł portal tvp.info, lekarka tłumaczy, że od wieczora w poniedziałek (8 listopada) decyzją prezydenta Warszawy szpital został zamknięty do odwołania i nie przyjmuje pacjentów.

– Niedopuszczalna jest sytuacja, w której przedstawiciel szpitala mówi, że nie zbadają pacjenta z karetki – komentował wówczas portalowi tvp.info rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zobacz także: Trzaskowski wyda miliony u Niemców, którzy wspierają jego projekt

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej