RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Mieszkańcy Wiśniewa o Tusku: Nie ma świętych krów

Piracki rajd Donalda Tuska (fot. FOrum/Andrzej Hulimka; YouTube/Mateusz Wodzyński)
Piracki rajd Donalda Tuska (fot. FOrum/Andrzej Hulimka; YouTube/Mateusz Wodzyński)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk został zatrzymany za przekroczenie prędkości o 57 km/h w terenie zabudowanym. Szefowi Platformy Obywatelskiej policja zabrała prawo jazdy i nałożyła mandat. Mieszkańcy Wiśniewa, gdzie doszło do tego zdarzenia, mówią, że w miejscowości często strach przechodzić przez drogę. – Od strony Warszawy jest długa prosta i zanim kierowcy wyhamują, są już w środku Wiśniewa – mówi mieszkanka wsi.

Piracki rajd Tuska. Jest nagranie z zatrzymania szefa PO przez policję [WIDEO]

W sobotę szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk został zatrzymany za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Do incydentu doszło w...

zobacz więcej

W sobotę na dk 7 w Wiśniewie w okolicach Mławy (Mazowieckie) policja zatrzymała przewodniczącego PO Donalda Tuska, który przekroczył prędkość o ponad 50 km na godzinę. Przewodniczący PO przyjął mandat w wysokości 500 zł; zatrzymano mu prawo jazdy.

Lider Platformy Obywatelskiej potwierdził sobotnie doniesienia medialne o tym, że stracił prawo jazdy. „Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji” – napisał w sobotę na Twitterze lider PO Donald Tusk.

W poniedziałek w sieci pojawiło się nagranie z momentu zatrzymania polityka; portal tvp.info potwierdził jego autentyczność w kilku źródłach. Jak udało nam się ustalić, Donald Tusk jechał autem służbowym i nie było z nim innych osób.

teraz odtwarzane
Nagranie z zatrzymania Tuska

„Zwykły bandyta drogowy”, „koniec kariery politycznej” – komentarze po wybryku Tuska

500 zł, 10 punktów karnych i utrata prawa jazdy na 3 miesiące – to konsekwencje, jakie musi ponieść Donald Tusk za przekroczenie prędkości w...

zobacz więcej

Sprawę pirackiego rajdu przewodniczącego PO komentują mieszkańcy Wiśniewa, którzy narzekają na niebezpieczne zachowanie kierowców.

„Choć większość kierowców jeździ przepisowo, kontrole prędkości przeprowadzane przez policjantów są praktycznie każdego dnia” – mówi „Super Expressowi Radosław Rejniak, sołtys Wiśniewa.

„Bardzo dobrze policja robi, częste kontrole piłują troszkę zapędy piratów drogowych. Nie ma świętych krów, potraktowali go jak zwykłego obywatela” – mówi mieszkaniec wsi pan Stanisław.

Inna mieszkanka dodaje, że „szczególnie wieczorami pędzą tutaj jak szaleni”. – Od strony Warszawy jest długa prosta i zanim kierowcy wyhamują, są już w środku Wiśniewa. Moja córka wozi swoje dzieci do szkoły samochodem, bo strach przechodzić przez ulicę – dodaje pani Danuta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej