RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Policyjna akcja „Daj się zobaczyć”. Funkcjonariusze będą rozdawać odblaski

„Daj się zobaczyć” potrwa do 31 marca 2022 roku (fot. PAP/Andrzej Lange)
„Daj się zobaczyć” potrwa do 31 marca 2022 roku (fot. PAP/Andrzej Lange)

Rusza akcja profilaktyczna na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego „Daj się zobaczyć” – poinformował mł. insp. Piotr Jakubczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Podczas akcji policjanci ze stołecznej drogówki będą rozdawać odblaski.

Piracki rajd Tuska. Jest nagranie z zatrzymania szefa PO przez policję [WIDEO]

W sobotę szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk został zatrzymany za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Do incydentu doszło w...

zobacz więcej

Mł. insp. Piotr Jakubczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przekazał, że we wtorek odbędzie się inauguracja akcji profilaktycznej „Daj się zobaczyć” na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. – To apel do wszystkich osób, ale przede wszystkim do niechronionych uczestników dróg – zaznaczył.

– Musimy mieć świadomość, że bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów często zależy od nich samych i od tego, z jakiej odległości są widoczni dla kierowcy. Dzięki odblaskom jest to większa, bardziej bezpieczna odległość – taka, która pozwoli zareagować na czas. A gdy tych odblasków zabraknie i zostaniemy zauważeni w ostatniej chwili, na odpowiednią reakcję może być za późno – podkreślił policjant.

Wskazał, że problem „niewidocznego człowieka”, to w okresie jesienno-zimowym niestety codzienność.

– Osoba, której nie widać stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie samej, ale również dla innych uczestników dróg. Dbajmy przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo, ale pamiętajmy też, że na drodze nie jesteśmy sami. Dajmy się zobaczyć. Nośmy odblaski – zaapelował.

– W ramach akcji policjanci będą rozdawać elementy odblaskowe osobom poruszającym się po drodze poza obszarem zabudowanym, na słabo oświetlonych, szczególnie niebezpiecznych drogach Warszawy oraz powiatów ościennych – dodał.

We wtorek policjanci będą rozdawać odblaski m.in. w Piasecznie. Chętni, którzy będą chcieli otrzymać odblaski, będą też mogli o nie poprosić napotkanych policjantów z drogówki.

Akcja stołecznych policjantów z drogówki „Daj się zobaczyć” potrwa do 31 marca 2022 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej