RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Poseł PO nie wiedział, jaka jest różnica między migrantem, a uchodźcą

Artur Łącki z PO wykazał się dzisiaj na antenie programu „Minęła 20” w TVP Info totalną niewiedzą. Polityk nie potrafił wyjaśnić, jaka jest różnica pomiędzy migrantem a uchodźcą. – Panu się wszystko pomyliło – skomentował prowadzący program.

Blisko 30 imigrantów w busie; byli wycieńczeni. Zatrzymano kierowcę

Policjanci krakowskiego oddziału prewencji zatrzymali w Bielsku Podlaskim busa. Okazało się, że renault podróżowało 29 obywateli Iraku, którzy...

zobacz więcej

W trakcie programu, prowadzący Michał Rachoń przypomniał przedstawicielowi PO, że cały czas polska Straż Graniczna odnotowuje próby nielegalnego przekroczenia granicy, co oznacza, że nie można mówić o spokoju. – Przypomnę, że granica z Białorusią polski jest granicą zewnętrzną UE. Chciałem podziękować wszystkim Polakom, którzy mieszkają przy granicy wschodniej i pomagają uchodźco, którzy przeszli  i służbom mundurowym – odpowiedział poseł, który w w swojej wypowiedzi migrantów nazwał uchodźcami..

Reaktor zapytał więc polityka PO, „ile mamy uchodźców w fali nielegalnych imigrantów, którzy próbowali się przedostać do Polski”, tłumacząc zasadniczą różnicę między migrantem a uchodźcą. – Nie wiem, ilu uchodźców się w Polsce znalazło. Wiem, że kilka tysięcy przedarło się do Niemiec. Wiem, że tym, którzy przeszli, pomogli Polacy – powiedział polityk PO.

Rachoń dopytał posła, czy wie jaka jest różnica pomiędzy migrantem a uchodźcą? – Jeżeli pan chce rozkminiać, to tak. Jakiego słowa pan chce, żebym używał, imigrant czy uchodźca? – pytał poseł.

– Może pan mówić czarne i może pan mówić białe, ale to nie jest tak, że te słowa można wymieniać. Imigrant i uchodźca to dwa różne pojęcia – skomentował redaktor Rachoń.

– Mam na myśli wszystkich ludzi, którzy chcieli przedostać się przez granicę polsko-białoruską i dostali się na teren Polski – odparł Artur Łącki z PO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej