RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rodzina biła nastolatkę, bo nie chciała nosić burki. Dziewczynka trafiła do szpitala

Nastoletnia muzułmanka ofiarą agresji ze strony rodziny (fot. Shutterstock)
Nastoletnia muzułmanka ofiarą agresji ze strony rodziny (fot. Shutterstock)

14-latka z Bangladeszu była wielokrotnie bita przez członków rodziny, bo odmawiała noszenia burki. Do dramatycznych scen dochodziło w mieście Ostia pod Rzymem. Po kolejnym agresywnym ataku dziewczynka zgłosiła sprawę na policji; z urazem głowy trafiła do szpitala.

Makabryczna egzekucja 21-latki. Bo nosiła „zbyt obcisłą burkę”

Młoda kobieta została zastrzelona w Afganistanie przez talibskich bojowników – podaje tamtejsza policja. Powód? 21-latka nosiła „zbyt obcisłą”...

zobacz więcej

O tym, że rodzina znęcała się nad nastolatką, która miała się sprzeciwić surowym regułom radykalnego islamu pisał tydzień temu włoski portal „Il Giornale”.

Wg tej relacji 13 listopada po kolejnym pobiciu dziewczynka udała się na posterunek karabinierów w Ostii. Przeciwko bratu i matce 14-latki prokuratura w Rzymie wszczęła śledztwo w sprawie maltretowania i spowodowania poważnych uszkodzeń ciała.

Nastolatka zeznała, że doznawała także wcześniej aktów przemocy, ponieważ nie chciała przestrzegać zasady noszenia muzułmańskiego nakrycia głowy. „Chcą mnie wysłać do Bangladeszu” – cytował dziewczynkę włoski portal.

Komentarze polityków ws. pobicia muzułmanki przez brata


„Haniebna przemoc w Ostii poniesiona przez nastolatkę z Bangladeszu za sprawą matki i brata, ponieważ odmawiała noszenia burki i przestrzegania zasad islamu, jest nie do zaakceptowania i musi być stanowczo potępiona” – skomentował senator z partii Liga Północna (Lega) William De Vecchis.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Do sprawy pobicia odniosła się też przewodnicząca partii Bracia Włosi (Fratelli d’Italia). „To tylko jeden z wielu przypadków, które codziennie dotyczą młodych osób, maltretowanych przez rodziców ze względu na zasady fundamentalistyczne” – skomentowała Giorgia Meloni. Dodała: „To nie do zaakceptowania. W naszym państwie nie ma miejsca dla tego, kto nie jest w stanie szanować naszej kultury i cywilizacji”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej