RAPORT

Pogarda

Niedzielski o „czarnym scenariuszu”: Albo spadek zakażeń do połowy grudnia, albo...

W poniedziałek stwierdzono  12 334 nowych zakażeniach koronawirusem (fot. Shutterstock)
W poniedziałek stwierdzono 12 334 nowych zakażeniach koronawirusem (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Według „czarnego scenariusza”, jeżeli do połowy grudnia nie będzie wyraźnego spadku zakażeń, możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

MZ: Możliwe, że od stycznia będzie lek przeciw COVID-19 do stosowania w domu

Mamy lek wczesnego zastosowania, który będzie możliwy do brania w domu. Jak dobrze pójdzie, to od stycznia będzie on również potencjalnie dostępny...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister zdrowia pytany w Radiu Zet o szczyt czwartej fali epidemii stwierdził, że według prognoz apogeum zakażeń nastąpi w tym tygodniu lub za tydzień. Po tym czasie – jak mówił – liczba zachorowań powinna maleć.

MZ obserwuje rozwój sytuacji


Niedzielski przekazał, że „czarny scenariusz” zakłada jednak utrzymywanie się wysokiej liczby zakażeń. – Przyjmujemy sobie taką cezurę mniej więcej w połowie grudnia; jeżeli nie będziemy mieli do tego czasu wyraźnego spadku zakażeń, to na pewno będzie nas to zmuszało do podjęcia działań, które będą bardziej dolegliwe – powiedział szef MZ.

Jak dodał, taka sytuacja oznaczałaby zagrożenie dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. Minister zaznaczył jednocześnie, że ten wariant jest mało prawdopodobny, ale musi być brany pod uwagę.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 12 334 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 8 osób z COVID-19. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 357 763 przypadki. Zmarło 80 830 osób z COVID-19.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej