RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Piłkarz roku FIFA: Lewandowski w finałowej jedenastce

Robert Lewandowski w finałowej jedenastce plebiscytu FIFA (fot. PAP/Andrzej Lange)
Robert Lewandowski w finałowej jedenastce plebiscytu FIFA (fot. PAP/Andrzej Lange)

Robert Lewandowski – zawodnik Bayernu Monachium i kapitan drużyny narodowej – znalazł się w ogłoszonej przez FIFA finałowej jedenastce ankiety na najlepszego piłkarza i piłkarkę roku. W ubiegłym roku Polak został laureatem tego plebiscytu.

Lewandowski wydał oświadczenie. „Decyzja była uzgodniona”

„Nigdy nie odmówiłem gry w reprezentacji i tak długo, jak zdrowie na to pozwoli, nigdy tego nie zrobię” – napisał w oficjalnym oświadczeniu Robert...

zobacz więcej

Oprócz Lewandowskiego do miana Piłkarza Roku FIFA kandydują: Francuz Karim Benzema (Real Madryt), Belg Kevin De Bruyne (Manchester City), Portugalczyk Cristiano Ronaldo (Juventus Turyn/Manchester United), Argentyńczyk Lionel Messi (FC Barcelona/Paris Saint-Germain), Brazylijczyk Neymar (Paris Saint-Germain), Norweg Erling Haaland (Borussia Dortmund), Włoch Jorginho (Chelsea Londyn), Francuz N'Golo Kante (Chelsea Londyn), jego rodak Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) oraz Egipcjanin Mohamed Salah (Liverpool FC).

W plebiscycie FIFA głosują selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze, a także internauci. Każda z tych grup ma 25-procentowy udział w końcowym wyniku. Nagroda jest przyznawana od 1991 roku.

Głosy można oddawać od 22 listopada do 10 grudnia. Oprócz najlepszego zawodnika i zawodniczki roku wybrani zostaną m.in. najlepsi trenerzy, bramkarka i bramkarz oraz najlepsze drużyny męska i kobieca.

Ogłoszenie rozstrzygnięć i wręczenie nagród nastąpi 17 stycznia w Zurychu, a uroczystość w związku z wymogami sanitarnymi odbędzie się bez publiczności.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej