RAPORT

Atak na Jana Pawła II

„Nie masz krzty rozumu”. Łukaszenka zaatakował dziennikarza BBC

Alaksandr Łukaszenka twierdzi, że wybrał wybory prezydenckie uczciwie (fot. PAP/EPA/BELARUS PRESIDENT PRESS SERVICE / HANDOUT/TT/ Steve Rosenberg)
Alaksandr Łukaszenka twierdzi, że wybrał wybory prezydenckie uczciwie (fot. PAP/EPA/BELARUS PRESIDENT PRESS SERVICE / HANDOUT/TT/ Steve Rosenberg)

Nie masz w sobie krzty rozumu. Ty i twoi mocodawcy – tak odpowiedział dziennikarzowi BBC prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapytany o ostatnie wybory prezydenckie, które mogły zostać sfałszowane.

Morawiecki na Łotwie: Państwa bałtyckie postawiły stanowczy opór białoruskiemu reżimowi

Stanowczy opór Polski i krajów bałtyckich doprowadził do wyhamowania działań białoruskiego reżimu; chcemy kontynuować tę naszą solidarność na...

zobacz więcej

Brytyjski dziennikarz, korespondent BBC w Moskwie Steve Rosenberg rozmawiał z białoruskim prezydentem Alaksandrem Łukaszenką. Na Twitterze opublikował fragment wywiadu, jakiego dyktator udzielił stacji. Jedno z pytań dotyczyło ubiegłorocznych wyborów prezydenckich i brutalnie stłumionych protestów, które nastąpiły w ich następstwie.

– Mógłby mi pan wytłumaczyć jedną rzecz? Jeśli twierdzi pan, że uzyskał 80 proc. głosów w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich, to dlaczego tak wielkie tłumy wyszły na ulice Mińska i wielu innych miast, nie w celu pogratulowania zwycięstwa, ale oskarżając pana o kradzież ich głosu? To chyba nie ma sensu? – zapytał dziennikarz.

– Nie masz w sobie krzty rozumu. Ty i twoi mocodawcy – stwierdził wyraźnie zdenerwowany białoruski prezydent i zagroził, że przerwie wywiad. Dowodził, że wyniki wyborów opublikowała Centralna Komisja Wyborcza Białorusi, a on sam nie miał na nie wpływu.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej