RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Opodatkowanie cyfrowych gigantów. Minister Kościński rozmawia z szefem OECD

Spotkanie Tadeusza Kościńskiego z Mathiasem Cormannem (fot. TT/Ministerstwo Finansów)
Spotkanie Tadeusza Kościńskiego z Mathiasem Cormannem (fot. TT/Ministerstwo Finansów)

Minister finansów Tadeusz Kościński spotkał się w poniedziałek z sekretarzem generalnym OECD Mathiasem Cormannem. Rozmowa dotyczyła współpracy w zakresie wypracowania nowych zasad międzynarodowego opodatkowania największych firm – poinformował resort finansów.

Koncerny i miliardy z reklam opodatkowane? Sprawdź, o jakich kwotach mowa

Akcja „Media bez wyboru”, przedstawiana jako walka o pluralizm w mediach, to w dużej mierze twarda walka o finansowe interesy. Chodzi o projekt...

zobacz więcej

„Min. Kościński spotkał się dziś z sekretarzem generalnym OECD Mathiasem Cormannem. Rozmowa dotyczyła m.in. współpracy w zakresie wypracowania nowych zasad międzynarodowego opodatkowania największych firm, w tym tzw. gigantów cyfrowych i wprowadzenia globalnego podatku minimalnego” – podało Ministerstwo Finansów w poniedziałek na swoim profilu na Twitterze.

Resort przypomniał, że w poniedziałek mija 25 lat od momentu wstąpienia Polski do OECD. W Warszawie z tej okazji odbyła się konferencja.

„Ostatnie 2 lata nauczyły nas, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć niektórych rzeczy. Dlatego tak ważna jest współpraca w organizacjach międzynarodowych takich jak OECD, która skupia kraje z całego świata. Tylko wspólnie sprostamy nadchodzącym wyzwaniom” – powiedział, cytowany na profilu MF na Twitterze, Tadeusz Kościński.


Zobacz także: OECD proponuje sposób opodatkowania największych firm świata


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej