RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Piracki rajd Tuska. Jest nagranie z zatrzymania szefa PO przez policję [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W sobotę szef Platformy Obywatelskiej został zatrzymany za przekroczenie prędkości - jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Do incydentu doszło w miejscowości Wiśniewo koło Mławy (woj. mazowieckie). W sieci pojawiło się nagranie z momentu zatrzymania polityka; portal tvp.info potwierdził jego autentyczność w kilku źródłach. Jak udało nam się ustalić, Donald Tusk jechał autem służbowym.

„Zwykły bandyta drogowy”, „koniec kariery politycznej” – komentarze po wybryku Tuska

500 zł, 10 punktów karnych i utrata prawa jazdy na 3 miesiące – to konsekwencje, jakie musi ponieść Donald Tusk za przekroczenie prędkości w...

zobacz więcej

Donald Tusk przekroczył dozwoloną prędkość aż o 57 km/h (jechał w terenie zabudowanym 107 km/h) za co otrzymał mandat w wysokości 500 zł i zatrzymano mu prawo jazdy. Niedługo potem Tusk potwierdził na Twitterze, że „przekroczył przepis drogowy”. „Jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji” – dodał były premier.

Do sieci trafiło nagranie, które zarejestrował kierowca innego samochodu przejeżdżający przez Wiśniewo. Na filmiku widać stojące na poboczu auto Tuska i policyjny radiowóz. Portal tvp.info potwierdził w trzech źródłach, że to nagranie jest autentyczne. Z naszych informacji wynika, że Tusk jechał sam. – Był spokojny – przekazuje nasze źródło. Jak zauważa inne, samochód, którym pędził Tusk jest samochodem służbowym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej