RAPORT

Wojna na Ukrainie

Oszustwo na PKN Orlen. Koncern apeluje o zachowanie ostrożności

PKN Orlen ostrzega przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi (fot. arch.PAP/Albert Zawada)
PKN Orlen ostrzega przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi (fot. arch.PAP/Albert Zawada)

PKN Orlen ostrzega przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, w których wykorzystywane są fałszywe ogłoszenia podszywające się pod koncern. Spółka apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie jej bądź organom ścigania fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw.

Orlen otwiera kluczową inwestycję. To największa tego typu instalacja w Europie

W rafinerii w Trzebini Orlen otworzył kolejną kluczową inwestycję – instalację do produkcji glikolu oraz pierwszy polski hub wodorowy. Prezes...

zobacz więcej

Jak informuje w komunikacie PKN Orlen, fałszywe ogłoszenia, zachęcające najczęściej do inwestowania w akcje koncernu oraz jego projekty inwestycyjne, pojawiają się przede wszystkim na portalach społecznościowych jak Facebook czy YouTube, a także na „licznych stronach internetowych i w mailingach”. Koncern wyjaśnił przy tym, że „ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych”.

„Wyraźnie podkreślamy, że inwestowanie w akcje PKN Orlen przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie i banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego” – zaznaczono w informacji.

PKN Orlen zapewnił jednocześnie, że jego „bezpośrednia komunikacja” do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony internetowe, jak: orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub poprzez oficjalne profile w mediach społecznościowych.

„PKN Orlen nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji” – oświadczył w komunikacie koncern. I zaapelował: „prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw na adres media@orlen.pl lub właściwym organom ścigania”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej