RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowy Jork: Atak nożownika na jednej z głównych stacji metra. Ofiara nie żyje

Nowojorska policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci pasażera wskutek ugodzenia nożem w pociągu (fot. Gary Hershorn/Getty Images)
Nowojorska policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci pasażera wskutek ugodzenia nożem w pociągu (fot. Gary Hershorn/Getty Images)

Nowojorska policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci pasażera wskutek ugodzenia nożem w pociągu, który wjeżdżał na jedną z głównych nowojorskich stacji Penn Station. Doszło do tego w sobotę po północy, podała lokalna telewizja NY1.

Tragedia na paradzie bożonarodzeniowej. Mężczyzna wjechał w tłum

Ponad 20 osób zostało rannych, gdy rozpędzony samochód wjechał w paradę rozpoczynającą sezon bożonarodzeniowy w miejscowości Waukesha w...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Według nowojorskiej policji (NYPD) niesprowokowany 32-letni mężczyzna został dźgnięty nożem w szyję w wagonie pociągu linii nr 2. Niezidentyfikowany dotąd sprawca zaatakował pasażera około godz. 00.17 po północy (czasu lokalnego), gdy pociąg wjechał na stację metra 34 Ulica/Penn Station na Manhattanie.

Według NYPD są świadkowie ataku. Żaden nie interweniował jednak w obliczu napastnika z nożem.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Ofiara została przewieziona do szpitala Bellevue, gdzie później stwierdzono jej zgon. Policja poinformowała, że podejrzany uciekł z miejsca zabójstwa w nieznanym kierunku. Dotąd nie dokonano żadnych aresztowań, a śledztwo jest w toku.

„To jest absolutnie straszna zbrodnia. Współpracujemy z NYPD i zrobimy wszystko, co możliwe, aby wesprzeć ich w poszukiwaniu sprawcy i pomóc zapewnić, że nasze metro jest bezpieczne” – przytacza NY1 wypowiedź rzeczniczki Zarządu Transportu Metropolitalnego (MTA) Doris Arnold.

Zobacz także: Zamach w Jerozolimie. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne

W jego taksówce wybuchła bomba. „To cud, że żyję”

Taksówkarz z Liverpoolu, w samochodzie którego przed tygodniem wybuchła przewożona przez terrorystę bomba, powiedział w niedzielę – po raz pierwszy...

zobacz więcej

Metro niebezpieczne


Jak wynika z relacji pasażerów, których cytuje NY1, nie czują się oni w metrze bezpiecznie. „Zawsze obserwuje moje otoczenie. (...) Musi być więcej policji” – oceniła mieszkanka Nowego Jorku Marisela Garcia.

„Jestem zdecydowanie ostrożna. Zazwyczaj noszę przy sobie gaz pieprzowy. Wiesz, tak na wszelki wypadek. Na szczęście jeszcze nie musiałam go użyć. Ale zawsze myślę, co się stanie, jeśli któregoś dnia go będę potrzebować” – mówiła inna dojeżdżająca metrem osoba.

NY1 zwróciła uwagę, że podczas gdy zdaniem władz, w metrze jest więcej funkcjonariuszy, kilkoro pasażerów wyznało, że są szczęśliwi, kiedy faktycznie ich widzą.

„Płacę za bilet 2,75 dolara i chcę jeździć w spokoju metrem. Kto to zapewni? Jest wiele osób, które pracują, muszą dostać się do miejsca przeznaczenia bezpiecznie i być w stanie umysłu pozwalającym na wykonywanie pracy” – powiedział jeden z pasażerów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej