RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier na granicy: Działamy bez przerwy i we wszystkich możliwych obszarach

Premier w trakcie wizyty w placówce SG w Krynkach (fot. Facebook/MorawieckiPL)
Premier w trakcie wizyty w placówce SG w Krynkach (fot. Facebook/MorawieckiPL)

Najnowsze

Popularne

„Właśnie dotarłem na granicę w okolicach Krynek, gdzie odbywa się specjalna narada i gdzie odbieram raporty od funkcjonariuszy pracujących na miejscu.” – napisał w poście na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Wizytacja placówki Straży Granicznej to ostatni punkt bardzo napiętego grafika premiera, który tego samego dnia złożył wizyty w trzech europejskich stolicach.

Ofensywa dyplomatyczna Morawieckiego. Rozmowy w trzech stolicach

Premier Mateusz Morawiecki spotkaniami z szefami rządów krajów bałtyckich rozpoczyna serię rozmów za granicą poświęconych hybrydowemu atakowi...

zobacz więcej

„W sprawie kryzysu na granicy działamy bez przerwy i we wszystkich możliwych obszarach, bez względu na dzień tygodnia czy porę dnia. I tak będzie aż do pomyślnego rozwiązania sytuacji.” – dodał we wpisie zamieszczonym po godz. 22:30 na Facebooku. Premier dołączył do posta zdjęcia z funkcjonariuszami placówki, którą wizytował.

Premier Mateusz Morawiecki spotkaniami z szefami rządów krajów bałtyckich rozpoczął w niedzielę serię rozmów za granicą poświęconych hybrydowemu atakowi Łukaszenki na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Tego dnia odwiedził Litwę, Łotwę i Estonię. Wieczorem, już po powrocie do kraju wziął udział w Radzie Medycznej nt. sytuacji epidemiologicznej. Na koniec odwiedził placówkę SG w Krynkach.


Działania dyplomatyczne premiera nie pozostają bez reakcji naszych europejskich partnerów. Na wpis kancelarii premiera RP na Twitterze z filmikiem, w którym premier Morawiecki tłumaczy sytuację na granicy, odpowiedział premier Słowenii Janez Janša.

„Całe możliwe wsparcie dla Polski, Litwy, Łotwy i Estonii, obrońców naszych #UE granic. Stoimy razem. @MorawieckiM, @kajakallas, @krisjaniskarins, @GitanasNauseda #WeDefendEurope #HoldTheLine” – napisał w komentarzu premier Słowenii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej