RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tak Rosja walczy z Europą. Zniszczyli ponad 150 kg sera, także z Polski

Zakazane zapasy znaleziono w Moskwie (fot. Shutterstock)
Zakazane zapasy znaleziono w Moskwie (fot. Shutterstock)

W Moskwie zniszczono 165 kg serów pochodzących z kilku krajów Europy, w tym także z Polski – podała w komunikacie rosyjska Federalna Służba Fitosanitarna. Zapasy odkryte w jednym z magazynów w stolicy Rosji musiały zostać zutylizowane, bo w ten sposób Kreml walczy z europejskimi sankcjami.

Rosja nakłada sankcje na obywateli Wielkiej Brytanii. Co to oznacza?

MSZ Rosji poinformowało, że nakłada sankcje na obywateli Wielkiej Brytanii w ramach odwetu na wcześniejsze kroki Londynu przeciwko Moskwie. Nie...

zobacz więcej

Nie po raz pierwszy Rosja niszczy europejską żywność. Ten proceder trwa z różnym nasileniem od 2014 roku, gdy Moskwa wprowadziła zakaz importu żywności z państw Unii Europejskiej, a także z USA, Kanady, Australii i Norwegii, tj. krajów, które nałożyły sankcje na Rosję w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie.

Wwieziona nielegalnie do Rosji żywność powinna być utylizowana tak bezpośrednio na granicy, jak i w głębi kraju.

Teraz – jak podaje rosyjska Federalna Służba Fitosanitarna – zapasy zakazanego zagranicznego sera odkryto ostatnio w hurtowni w stolicy Rosji. Następnie skonfiskowano je i zniszczono „w mechaniczny sposób”.

W komunikacie przekazano jedynie, że chodzi o 165 kg serów pochodzących z Włoch, Francji, Holandii, Niemiec, Finlandii i Polski.

Zobacz także: Zielone światło dla unijnych sankcji na Rosję

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej