RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rekord Guinnessa pobity. Ogromna orkiestra zagrała „Marsz słowiański" Czajkowskiego

Licząca ponad 12 tysięcy członków orkiestra z Wenezueli pobiła rekord Księgi Guinnessa (fot. Manaure Quintero/Getty Images)
Licząca ponad 12 tysięcy członków orkiestra z Wenezueli pobiła rekord Księgi Guinnessa (fot. Manaure Quintero/Getty Images)

Licząca ponad 12 tysięcy członków orkiestra z Wenezueli pobiła rekord Księgi Guinnessa jako najliczniejsza grupa muzyczna grająca razem dłużej niż 5 minut. W sobotę wenezuelscy muzycy odebrali potwierdzenie wyjątkowego wyczynu.

Nowy rekord w locie na szczycie balonu [WIDEO]

Ustalono nowy światowy rekord w locie na balonie na ogrzane powietrze. 28-letni Francuz pobił w środę swój własny rekord, lecąc na szczycie balonu...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Jak poinformowała telewizja „Telesur”, przeprowadzony przed tygodniem na ulicach tego miasta koncert orkiestry okazał się wydarzeniem o najliczniejszym udziale grających muzyków.

Południowoamerykańska stacja telewizyjna odnotowała, że rekord został pobity przez państwowy zespół młodzieżowych i dziecięcych orkiestr, zwany potocznie „El Sistema”.

W sobotę na antenie „Telesur” wenezuelski minister ds. informacji Freddy Nanez przypomniał, że poprzedni rekord należał do rosyjskiej dziecięcej orkiestry, która pobiła go w 2019 r. W jej skład weszło ponad 8 tys. muzyków.

13 listopada br. w centrum Caracas młodzi wenezuelscy muzycy z orkiestry "El Sistema" wykonali „Marsz słowiański” Piotra Czajkowskiego. Utwór rosyjskiego kompozytora grali wspólnie przez ponad 5 minut.

W skład zespołów należących do sieci orkiestr „El Sistema” wchodzi łącznie 350 tys. dzieci i młodzieży. Występują oni łącznie w 180 wenezuelskich orkiestrach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej