RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Bieda wypychała z Polski miliony ludzi, dziś brakuje ludzi do pracy”

– Te sześć lat zdarzyło się za późno w tym 30-leciu – powiedział w TVP Info o rządach Zjednoczonej Prawicy prof. Witold Modzelewski. – Bieda wypychała z Polski miliony ludzi, dziś brakuje ludzi do pracy – skomentował.

Za dwa lata będziemy mieli najwyższy wzrost PKB w UE

Komisja Europejska nieznacznie podwyższyła prognozy gospodarcze dla Polski w tym roku, a w przyszłym utrzymała na niezmienionym poziomie. Według...

zobacz więcej

Prawnik i ekonomista wskazał, że gdy Zjednoczona Prawica projektowała swój program społeczny, najważniejsze było wyrwanie ludzi z nędzy, która dotyczyła głównie rodzin wielodzietnych. – 10 proc. rodzin wielodzietnych żyło w skrajnym ubóstwie, liczonym jak na realia Europy Wschodniej na bardzo niskim poziomie. I to się udało – przyznał.

– Tylko szkoda, że tego nie było przynajmniej w drugim 10-leciu tego wieku. Dlaczego to się nie zdarzyło? Zdecydowała polityka, przypadki. A dzięki tym działaniom ograniczamy odpływ ludzi z Polski. Bieda wypychała ludzi przez 30 lat z Polski, miliony ludzi – przypomniał prof. Modzelewski.

– Dziś mamy problem z zatrudnieniem, nie mamy ludzi do pracy. Wcześniej stworzono sztuczne bezrobocie, likwidując, „restrukturyzując” część naszego przemysłu. Ci ludzie wyjechali z Polski i niestety nie wrócą. Gdybyśmy z tej nędzy zaczęli wychodzić przed daj Boże 15 laty, to prawdopodobnie około 800 tysięcy ludzi z Polski bieda by nie wypchnęła. Oni byliby tu i byliby naszymi pracownikami – argumentował.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej